Postoji nekoliko stvari koje možete da učinite i da olakšate sebi noćno dojenje:

Dojenje nije uvek lako, posebno noćno. Pročitajte savete i trikove koji vam mogu pomoći da lakše prebrodite ovaj period…
Koliko god se spremali na to, prvi dani dojenja uvek budu šok za mame. Beba ne zna koliko ima sati, a vi morate uvek da budete tu za nju – što podrazumeva i noć.
Postoji nekoliko stvari koje možete da učinite i da olakšate sebi noćno dojenje:
1. Noćni podoji su važni
Prvo što treba da znate je da je noćno dojenje veoma važno. Vaše telo će proizvoditi više prolaktina (hormona koji pospešuje proizvodnju mleka), ukoliko budete dojile i noću. Dakle, noćno dojenje pomaže laktaciju.
2. Nađite položaj koji vam odgovara
“Uhodajte se” što pre možete, da dojite na boku. Kada već ne možete da spavate, bar možete da ostanete u ležećem položaju i da, koliko toliko, odmarate.
3. Neka vam beba bude blizu
Najbolje je da prvih nedelja bebin krevetac bude u sobi u kojoj spavate. To vam neće olakšati samo noćno hranjenje nego ćete brže moći da reagujete i ako se beba zaplače. Takođe, istraživanja su pokazala da su manje šanse od sindroma iznenadne smrti novorođenčeta ukoliko ono spava sa roditeljima u sobi.
Ukoliko dojite, a ne pušite (i niste pušile tokom trudnoće), ne pijete nikakve lekove i koristite lagane pokrivače – možete razmotriti i opciju deljenja kreveta sa bebom. Iskusne majke kažu da su bile mnogo naspavanije kada je baba spavala sa njima u krevetu i češće su nastavljale sa dojenjem i nakon šestog meseca.
Slični članci koji vas mogu zanimati:
Najnoviji tekstovi iz kategorije: BEBOLOGIJA
Rođeni blizanci iz embriona zamrznutog pre 30 godina
U američkoj državi Tenesi rođeni su blizanci iz embriona zamrznutog pre više 30 godina. Ovo je verovatno novi rekord za najduže zamrznute embrione iz kojih su uspešno rođene bebe. Čuvani su na...
Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stvari, narastu u tom periodu, tvrde naučnici, prenosi Telegraf. Istraživači...
Danas je Svetski dan prevremeno rođene dece
U Srbiji svake godine pre vremena na svet dođe oko 4.000 beba. Prim. dr Radmila Mileusnić Milenović, direktorka Instituta za neonatologiju, kaže za RTS da je u tom institutu prosečno...
NIS podržava zdravstvene ustanove i buduće roditelje: Vreme je da se nove nade rode
Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, u Srbiji je prosečna starost stanovništva 43,5 godina, što je svrstava u deset demografski najstarijih zemalja u Evropi. Starenje društva ima dalekosežne posledice po...
Nema komentara.