Svi trio sistemi sadrže tri osnovna elementa bebinog „apartmana“: kolica, nosiljku i auto sedište. Slični po stepenu komfora i bezbednosti, razlikuju se u detaljima

Slatke muke roditeljstva počinju sa rođenjem bebe ali svaki roditelj će se složiti da ne prestaju nikad. Koliko god da su velika i odrasla, naša deca su uvek izvor naših briga i uvek postoji želja da im bude što bolje i udobnije u životu i da budu srećni.
I nama , odraslima, gde god da boravimo ili putujemo potrebni su komfor i udobnost. I sasvim sigurno to isto želimo da obezbedimo i svojoj deci, naročito bebama. Kada su kuća ili stan u kome trajno živimo u pitanju, bitno nam je sve, od boja, osvetljenosti, komfora, pa do najmanjih sitnica kao što su detalji koji su tu samo radi ukrasa. Čak i kad putujemo volimo da sedište bude udobno, prevozno sredstvo kvalitetno, i da sve ostalo bude baš po našem ukusu. Sve te činjenice ne treba zanemariti ni kada se oprema novopristigla beba. Ako je odraslima potrebno sve ovo da bismo se osećali udobno i da bi bili bezbedni i srećni, možemo samo da zamislimo kakve bi neprijatnosti pretrpela beba u neadekvatnim kolicima, nosiljci ili autosedištu.
Nikako se u tom slučaju ne treba voditi cenom i birati jeftiniju varijantu ili se odlučivati za polovnu opremu jer zdravlje naše dece nikada neće imati cenu.
Mamino naručje jeste najlepše mesto na svetu, ali bebi je u šetnji i u transportu tj. vožnji potrebna čvrsta ali udobna i nežna podloga i sigurnosni kaiševi koji sprečavaju bilo kakav pad ili nezgodu. Duo i trio sistemi su bebin ”all inclusiv apartman“ kada god je ona van kuće. Kupovinom jednog od ovih modela izbegnuti su svaka neprijatnost i improvizacija. Sve što bebi treba je tu – na prvom mestu pružaju joj bezbednost, ali i udobnost, dok roditelji uživaju u praktičnosti.
Svi trio sistemi sadrže tri osnovna elementa bebinog „apartmana“: kolica, nosiljku i auto sedište. Slični po stepenu komfora i bezbednosti, razlikuju se u detaljima, bojama i određenim funkcijama. Svakako pre kupovine treba razmotriti vaše planove i očekivanja od jednog sasvim lepog noviteta u vašem životu – dolaska bebe. Da li će vam roda doći po snegu i ciči zimi ili u neko drugo čovekoljubivo godišnje doba? Jer i takve informacije mogu uticati na odabir kolica.
Osnovne prednosti trio sistema su sledeće:
- Trio sistemi, kako im i ime kaže, u sebi sadrže tri ključna elementa bebi opreme – kolica, auto-sedište i nosiljku, pa ste jednom kupovinom “precrtali” tri stavke ni vašoj listi za nabavku bebi opreme.
- Trio sistemi “rastu” zajedno sa vašim detetom, zahvaljujući trima različitim elementima koje poseduju, i možete ih koristiti od uzrasta od 36 meseci.
- Zahvaljujući auto-sedištu koje se montira na ram kolica, ako vaša beba zaspi tokom vožnje, jednostavno je možete izneti iz kola sa sedištem i motirati ga na ram kolica bez buđenja.
- Korpa, tj. nosiljka za novorođenče, koju dobijate u trio sistemu veoma je zgodna za prve šetnje jer je u njoj je beba ušuškana i u udobnom položaju.
- Kupovinom trio sistema imate mogućnost da po ceni jednih standardnih kolica rešite tri važne stavke u opremanju svoje bebe.
- Svakako, tu je i estetsko pitanje – kupovinom trio sistema dobili ste kolica, nosiljku i auto sedište usklađenih boja i dezena.
Trio i duo sistemi – sličnosti i razlike:
Kada se radi o duo sistemima, situacija je nešto pojednostavljenija, jer umesto nosiljke i auto sedišta, roditelj dobija kolica i 2u1 – dakle kolica i auto sedište. Time se omogućilo roditeljima da prema svojim potrebama i potrebama bebe imaju mogućnost izbora a da pri tome nijedna od mogućnosti ne bude manje udobna ili bezbedna. Naprotiv, i duo i trio sistemi su osmišljeni i napravljeni uz sugestije vrhunskih stručnjaka, pedijatara i ortopeda.Na roditeljima je da uživaju u roditeljstvu i da baš kao u dobro nameštenom stanu uživaju samo u odabiru detalja – u ovom slučaju odabiru boja i modela.
Od 03.10. do 16.10.2017. kompanija Keprom odobrava popust od 10% na cenu proizvoda.
Izvor: Detinjarije.com
Slični članci koji vas mogu zanimati:
Najnoviji tekstovi iz kategorije: BEBOLOGIJA
Danas je Svetski dan prevremeno rođenih beba: Doktor o glavnim uzrocima i posledicama
Svake godine 17. novembra obeležava se širom sveta kako bi se podigla svest o prevremenom rođenju i zabrinutost za prevremeno rođene bebe i probleme sa kojima se suočavaju njihovi roditelji....
Malo je falilo da se porodi u kolima: Tata Uglješa pozvao policiju, zahvaljujući njima stigli u porodilište
Aleksandra Nikolić iz Jajinaca umalo se jutros porodila u kolima, da se njen suprug Uglješa nije setio i pozvao policiju u pomoć. Kako je za Telegraf.rs ispričao ponosni suprug i...
Da li su bebe svesne već pri rođenju?
Postoje dokazi da neka forma svesnog iskustva postoji od samog rođenja, a možda čak i u kasnoj trudnoći, otkrila je međunarodna grupa istraživača sa Triniti koledža u Dablinu i kolega...
Postporođajna depresija može imati genetske korene
Postporođajna depresija (PPD), česta podvrsta teškog depresivnog poremećaja, ima izraženiji nasledni faktor u poređenju s drugim psihičkim stanjima, ali se genetika PPD-a manje proučava u odnosu na druge psihičke poremećaje...
Nema komentara.