Besplatna projekcija legendarnog crtaća “Čudesna šuma”

Kultni jugoslovenski animirani dugometražni film “Čudesna šuma”, reditelja Milana Blažekovića, biće prikazan 18. januara (17h) u Domu kulture Studentski grad u Beogradu. Film uz koji su odrasle generacije nastao je 1986. godine u jugoslovensko-američkoj koprodukciji i ubrzo je postao jedan od gledanijih domaćih animiranih filmova. Priča se odvija u Čudesnoj šumi, mestu punom srećnih životinja, […]

Kultni jugoslovenski animirani dugometražni film “Čudesna šuma”, reditelja Milana Blažekovića, biće prikazan 18. januara (17h) u Domu kulture Studentski grad u Beogradu.

Film uz koji su odrasle generacije nastao je 1986. godine u jugoslovensko-američkoj koprodukciji i ubrzo je postao jedan od gledanijih domaćih animiranih filmova.

Priča se odvija u Čudesnoj šumi, mestu punom srećnih životinja, koju štiti čarobni hrast koji, navodno, pruža zaštitu svakome ko se skloni ispod njega. Jednog dana, u šumu dolazi slikar Paleta koji usni ispod čarobnog hrasta.

- Advertisement -

Kad se probudio, saznaje da mu je hrast dao moć da priča sa životinjama i stvara čarolije sa svojim kistom. Ubrzo upoznaje neke od stanovnika šume kao što su dabar Oštrozub, medved Mate, lija Lili i ježevi Do, Re i Mi.

Nakon uspeha koji je zabeležila “Čudesna šuma”, 1990. godine snimljen je i nastavak po imenu “Čarobnjakov šešir”.

“Čudesna šuma” se u DKSG-u prikazuje zahvaljujući ljubaznosti produkcije “Kroatija film”, a ulaz je slobodan.
(B92)

spot_img
spot_img

Najnovije

U kom uzrastu se inteligencija najviše razvija i kako da je podstičete kod dece ?

Inteligencija se razvija najviše u najranijim uzrastima, i raste sve do perioda adolescencije 16-18god, kada se njen dalji napredak usporava ili počinje da stagnira.

Individualni obrazovni plan (IOP): Šta je i šta znači za moje dete

Detalj koji često muči roditelje je “da li će to negde da piše” da njihovo dete radi po IOP-u...

Roditelji nekad i sad

Roditelji se do kraja života preispituju. Često imaju osećaj nesigurnosti. Dezorjentisani su mnoštvom saveta, kritikama, primerima neke bolje dece i nekih uspešnijih roditelja. Nekada misle da o svojoj deci ne znaju ništa, da sve rade pogrešno. 

Nemate vremena za druženje? Evo kako do veće socijalne povezanosti

Prema psihologu Robertu Waldingeru, zauzeti ljudi „često misle da će u nekoj neodređenoj budućnosti imati 'višak vremena', kada će moći da se povežu sa starim prijateljima“. Ali znamo da se to ne dešava često.

Rani znakovi autizma kod dece: Prepoznajte, ne plašite se, delujte

Vaša pažnja, strpljenje i posvećenost su ključni za detetov uspeh. Ako imate bilo kakve sumnje, ne oklevajte da potražite stručno mišljenje – čak i najmanji korak ka razumevanju i podršci vašem detetu može napraviti veliku razliku u njegovom životu.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img
spot_img