Dečji muzej interesantan i roditeljima

U okviru Muzeja nalazi se i Naučni centar u kom se organizuju i mnogobrojne radionice, gde deca sama realizuju eksperimente, diskutuju i stiču nova znanja iz nauke.

U prizemlju Muzeja nauke i tehnike, nalazi se Dečji muzej sa preko 150 eksponata, tj. igračaka, napravljenih u periodu od 1920. do 1970. godine. Većina igračaka je planski otkupljena za muzej, a mnoge su ovde stigle i kao poklon raznih darodavaca.

Mališani i njihovi roditelji u Dečjem muzeju mogu videti lutke, automobile, plišane mede, metalne i drvene igračke i muzičke kutije stare i preko stotinu godina.

- Advertisement -

Zbog velikog interesovanja produžena izložba o Mihajlu Pupinu

Ovo nije klasična postavka, kažu u muzeju, jer je visina postamenata prilagođena prosečnoj visini dece.

„Dečji muzej otvoren je u martu 2012. godine. Sastoji se od dve celine: Dečjeg muzeja i muzeja igračaka. U prvoj celini je predstavljen deo fonda Muzeja iz Zbirke igračaka. Drugu celinu čini interaktivni deo postavke kroz primenu nove tehnologije pod nazivom Proširena stvarnost“, kaže Ivan Stanić, Dečji muzej.

Najstarija igračka je-konjić za ljuljanje iz 19. veka. U sebi nema nijednu metalnu konstrukciju. U potpunosti je napravljen od drveta preko koga je nalepljen papir u boji.

decji_muzej_otvaranje

„Trenutno na postavci se može videti preko 150 eksponata-igračaka iz raѕličitih vremenskih perioda, od 1920 – 1970. godine. Tu su lutke, automobili, plišane mede, metalne mehaničke igračke na navijanje, drvene igračke, muzičke kutije, model parne mašine, model železničke stanice“, kaže Ivan Stanić, Dečji muzej.

Ipak, izložba starih igračaka, mnogo je interesantnija roditeljima, nego deci. Oni se, kažu u muzeju, podsete svog detinjstva, dok je najmlađima znatno zanimljiviji interaktivni deo postavke.

- Advertisement -

U okviru Muzeja nalazi se i Naučni centar u kom se organizuju i mnogobrojne radionice, gde deca sama realizuju eksperimente, diskutuju i stiču nova znanja iz nauke.

Pripremila Ana Božović

Izvor: RTS

Zavirite u ruski Muzej igračaka gde su izloženi prva babuška i lutke Romanovih

spot_img
spot_img

Najnovije

Postepeno uvođenje graničnog sistema EES – šta to znači za građane Srbije

Evropska komisija predložila je postepeno uvođenje novog evropskog digitalnog graničnog sistema, takozvanog Sistema ulaska/izlaska (EES), dajući članicama rok od šest meseci za njegovu primenu.

Kako da saopštim suprugu ili supruzi da hoću da se razvedem

Odlomak iz priručnika "Razvesti se ili ne" Jelene Holcer.

Domaća riblja pašteta – ukusan i brz posni obrok

Riblja pašteta je ukusno i zasitno jelo koje je idealno za dane posta.

Danas se sa rođenjem deteta počinje pre trudnoće da se ne poremete sve zacrtane ambicije i preduslovi

U prvim danima po rođenju moja sestra od tetke nije imala krevetac. Spavala je u otvorenom koferu. Do danas nismo primetili da su joj ostale traume od toga.

Evo koliko reči može da zapamti vaš pas

Da li ste znali da prosečan pas može da zapamti oko 160 reči, malo motivisaniji pas može da zapamti 250 reči..

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img
spot_img