Dovitljivi tata osmislio je način da mu deca odmah odgovore na svaku poruku

Jedan tata je zbog toga bio veoma iznerviran i rešio je da uzme stvar u svoje ruke. Osmislio je i dizajnirao aplikaciju tako da deca nemaju drugog izbora nego da se jave, odnosno uzvrate roditeljima poziv.

Mnoge porodice će vam reći da je kupovina prvog mobilnog telefona detetu istovremeno blagoslov i prokletstvo. Blagoslov jer je to jedan trenutak olakšanja za roditelja koji će konačno uvek moći da zna gde mu je dete, i prokletstvo zbog toga što je jako teško uspostaviti kontrolu nad vremenom koje dete provodi gledajući u ekran, kao i nad sadržajima kojima pristupa. To je osećaj bez sumnje poznat svakom roditelju koji je dao detetu telefon u ruke.

S vremenom, deca shvate da ne moraju da odgovaraju na baš svaki poziv roditelja. Nisam čuo telefon, imao sam fizičko, ispraznila se baterija… Kad treba izmisliti dobar izgovor, mašta radi kao sat. Jedan tata je zbog toga bio veoma iznerviran i rešio je da uzme stvar u svoje ruke. Osmislio je i dizajnirao aplikaciju tako da deca nemaju drugog izbora nego da se jave, odnosno uzvrate roditeljima poziv.

- Advertisement -

Kreativni tata Nik Herbert osmislio je aplikaciju koju je nazvao ReplyASAP (odgovori što pre). Ova aplikacija zapravo zamrzava telefon deteta sve dok ne odgovori na poruku koju je dobio od roditelja. Čak i ako je telefon utišan, ona može da upali alarm. Dete će dakle, morati da odgovori na poruku jer će telefon pištati dok to ne uradi, a neće moći ni da ga koristi za bilo šta drugo. Kad dobije odgovor, roditelj sa svog telefona može „odmrznuti” detetov tako da ono može da nastavi da ga koristi. A može i ostati zamrznut. Zavisi od toga kako je razgovor protekao.

Prema izveštajima, aplikacija je postigla neverovatan uspeh. Od avgusta 2017, kada je lansiran na na Google Play, ReplyASAP je preuzet ukupno 75.000 puta i brojka stalno raste. Za sada je dostupan samo Android korisnicima.

Šta vi mislite? Da li je ovaj vid kontrole ipak preteran ili je to sasvim u redu?

A. Cvjetić

Izvor: Zelena učionica

spot_img

Najnovije

Neurolozi ističu koje dve svakodnevne navike štete zdravlju mozga

Zdravlje mozga ključno je za očuvanje kognitivnih funkcija, emocionalne stabilnosti i opšteg kvaliteta života, jer nam omogućava da učimo, pamtimo i donosimo odluke. Međutim, određene svakodnevne aktivnosti mogu negativno uticati na neurološko zdravlje.

Kako odgajiti ljude koji priznaju greške: Saveti za roditelje

Kao roditelji, imamo dužnost da budemo taj spoljni nadzor koji pomaže našoj deci da ne izgube moralni kompas i razviju odgovoran odnos prema svojim greškama.

Zagrljaj ima najveću snagu ako je autentičan i iskren – proslavite Međunarodni dan zagrljaja

Danas je Međunarodni dan zagrljaja. Ovaj praznik ozvaničen je 21. januara 1986. godine, a o njegovoj popularnosti govori činjenica da se proslavlja širom sveta verovatno zato što smo svesni koliko nam zagrljaj utiče na kvalitet života.

Prosvetne inspektorke iz Zrenjanina odbile da izvrše vanredni nadzor, uputile pismo javnosti

Prosvetne inspektorke iz Zrenjanina odbile su da sprovedu vanredni nadzor u školama, a javnosti su uputile otvoreno pismo.

Predsednik reprezentativnog Sindikata prosvetnih radnika Srbije podneo ostavku

„Mislim da je najpoštenije od mene da podnesem ostavku, kako ne bih ugrozio za prosvetare veoma važne pregovore oko Posebnog kolektivnog ugovora“, kazao je Gligorić.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img