Društvene mreže su krive. I roditelji. Dakle, sve ostalo je fantastično.

Niko nije kriv. Sistem nije zakazao. Sve institucije rade po zakonu. Mediji nisu krivi jer ih niko ne gleda. Ko je onda kriv?

Niko nije kriv.
Sistem nije zakazao.
Sve institucije rade po zakonu.
Mediji nisu krivi jer ih niko ne gleda.
Ni regulatorna tela nisu kriva.
Ko je onda kriv?
Društvene mreže su krive.
I roditelji.
Dakle, sve ostalo je fantastično.
Tako uglavnom zvuči objašnjenje svega što nam se dogadja ovih dana. I naravno da se normalan čovek zapita: ko je ovde lud?

Prihvatanje odgovornosti je ključ za suštinsku promenu kako za pojedinca tako i za društvo u celini.
Kad gledamo u medijima sve što se dešava i govori nakon najveće tragedije koja je zadesila našu zemlju, neka nam to bude poziv na budjenje. Ako se i dalje budemo pravili da ne vidimo to što vidimo i ako budemo i dalje živeli u strahu od svog stava i svog zdravog razuma, ako se plašimo da glasno kažemo DOSTA PONIŽAVANJA I VREDJANJA INTELIGENCIJE nastavićemo da nestajemo i da se urušavamo moralno, etički, i ljudski.

- Advertisement -

I što je najgore, gubićemo živote. Nama više to ne treba.

Besramnost kao “kvalitet” koji se decenijama nameće i pred čim zatvaramo oči neka nam bude poziv da pogledamo u sebe, svoj svet, svoju porodicu i da se pred svakim svojim delom zapitamo: da li je ovo što činim ili ne činim ono što želim da se uvećava? Ne moramo da čekamo da se društvo promeni jer se to lako neće desiti. Krenimo mi u promenu svog stava. To što drugi nemaju stida i morala ne treba da bude prepreka za nas da budemo bolji i da želimo bolje društvo, i iznad svega ne treba da nas spreči da radimo na tome da stvorimo zdravo društvo. Siguran sam da je to predug put i verovatno će trebati decenije da se naša zemlja unormali i izleči ali nema razloga da nas dužina puta spreči da na njega zakoračimo. Verovatno mnogi od nas to isceljenje Srbije neće doživeti ali posle nas dolaze neke nove generacije. Zbog njihovog sutra vredi svaki trud koji činimo danas.

Izvor: Siniša Ubović

spot_img

Najnovije

Dr Đurić: Ko kupuje ono što mu ne treba na kraju će prodavati ono što mu je najpotrebnije. A isto je i sa vremenom…

Zato su prioriteti veoma važni. I postavljanje jasnih granica. I saznanje da se ne može sve...

Počela inspekcijska kontrola fakulteta u blokadi: Evo do kad će trajati i kolike su kazne

Pomoćnik ministra prosvete za visoko obrazovanje Aleksandar Jović rekao je da je u utorak započet nadzor nad visokoškolskim ustanovama koje nisu odgovorile na dopis Ministarstva prosvete od 17. marta.

Prekretnice u razvoju dece do 6. godine – šta roditelji treba da znaju?

Prvih šest godina detetovog života predstavljaju temelje za njegov celokupan razvoj – fizički, emocionalni, kognitivni i socijalni. Svaka faza donosi nove veštine, izazove i prilike za učenje.

Školska fotografija ujedinila simpatije iz detinjstva posle 85 godina

Dvoje prijatelja iz detinjstva ponovo su se sreli posle više od 85 godina zahvaljujući staroj fotografiji iz škole.

Razvojni strahovi kod dece – šta roditelji mogu da očekuju?

Strahovi su prirodan deo odrastanja i javljaju se u različitim fazama detinjstva – od straha od odvajanja, preko mraka i zamišljenih čudovišta, do brige o uspehu u školi – a roditelji mogu igrati ključnu ulogu u njihovom prevazilaženju.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img