Fondacija Novak Đoković organizuje konferenciju namenjenu pre svega stručnjacima, ali i roditeljima i svim bržnim osobama dece u ranom razvoju
Vrhunski stručnjaci za oblasti ranog razvoja i adolescencije govoriće 10. maja na konferenciji “Roditeljske perspektive: Osećanja i jasne granice” u mts Dvorani, sa zajedničkim ciljem prikupljanja sredstava za adaptaciju vrtića u Užicu i ispunjenja misije Fondacije Novak Đoković da do 2030. godine svako dete u Srbiji ima mesto u vrtiću.
Nakon inspirativnih i veoma posećenih gostovanja dr Šefali i dr Gabora Matea, Fondacija Novak Đoković je odlučila da okupi domaće i regionalne stručnjake koji će deliti svoje dragoceno znanje, veštine i iskustva na temu roditeljstva, ranog razvoja i adolescencije.
Ovaj događaj za cilj ima pružanje platforme za razmenu različitih pristupa roditeljstvu kroz interaktivna predavanja i diskusije sa stručnjacima, praktičarima, istraživačima i predstavnicima organizacija i institucija, kako bi se kroz sve aspekte roditeljstva, od prenatalnog perioda do adolescencije, sagledala ova kompleksna uloga iz različitih perspektiva.
Prihod od konferencije namenjen je adaptaciji vrtića u Užicu, kako bi se proširio njegov kapacitet i što veći broj mališana imao mesto u jaslenim grupama. Time se dodatno približavamo ostvarenju misije Fondacije Novak Đoković da do 2030. godine svako dete u Srbiji ima mesto u vrtiću.
Predavači – najveći stručnjaci iz regiona
Među predavačima će biti neki od najvećih domaćih i regionalnih stručnjaka iz oblasti psihologije, medicine, psihoterapije, sporta i drugih relevantnih disciplina, poput Vladimira Borovnice, dr Aleksandra Misojčića, prof. dr Nirvane Pištoljević, Smiljane Grujić, Vesne Brzev-Ćurčić, dr Biljane Pirgić, Igora Jurića, Ksenije Krstić, Dobrinke Kuzmanović i mnogih drugih. Oni će predstaviti primere uspešnih praksi i programa za roditelje, pružajući uvid u rad sa decom u svim fazama njihovog razvoja.
Konferencija “Roditeljske perspektive: Osećanja i jasne granice” sastoji se od dva celodnevna programa
– Rani razvoj, koji će se odvijati od 9:30 do 18h u velikoj sali i
– Odgajanje tinejdžera, koji se dešava u istom periodu u sali broj 6.
Osim toga, tokom celog dana u različitim terminima (detalji dostupni na sajtu Fondacije) održavaće se i interaktivne radionice, gde će predavači raditi sa manjim grupama na teme za koje su eksperti.
Program konferencije namenjen je pre svega stručnjacima – psiholozima, pedagozima, vaspitačima, nastavnicima, učiteljima, profesorima, logopedima, defektolozima, medicinskim i socijalnim radnicima – ali i roditeljima i svim brižnim osobama dece u ranom razvoju i/ili adolescenciji, i kao takav akreditovan je od strane Zavoda za unapređenje obrazovanja i vaspitanja i priznat kao oblik stalnog stručnog usavršavanja, te će svi koji prisustvuju programu Rani razvoj ili Odgajanje tinejdžera dobiti sertifikat.
Izvor: Detinjarije.com