Piše Konstantin Mijović, 13 godina.
23.11.2020.
U Školi za talente UMS imali smo radionicu predavača Dragane Nikolić „Hajde da pričamo o PR-u“, sa svima nama dobro poznatim Nenadom Gladićem – Lepim Brkom, za one malo starije, Gastronomadom, kao gostom.
Nisam odmah prepoznao Nenada, mada mi je bio poznat. Pokušavao sam da se setim odakle. Kasnije, kada smo razgovarali, saznao sam da su sličan utisak imali i drugi iz grupe. U toku razgovora, samo sam u trenutku rekao: „Ne znam zasto, ali Vi mi delujete veoma poznato.“ Na je to Nenad rekao: „Pa, možda iz emisije Gastronomad“.
Sinulo mi je i sećanja su počela da naviru. Ispričao sam kako sam obožavao da gledam „Gastronomad“ sa mojim dedom kad sam bio manji. Jedini razlog što sam prestao da gledam emisiju je taj, što sam uglavnom počeo da pratim YouTube i druge društvene mreže na internetu više nego TV emisije.
Što se tiče Nenada, bilo mi je veoma drago da neko, čije sam emisije veoma dugo gledao, takođe sarađuje sa ekipom iz „Detinjarija“. U razgovoru sam shvatio da ima puno iskustva i znanja i da se sa njim može pričati o raznim temama. Bilo mi je vrlo zanimljivo to što je pričao o svojim ličnim iskustvima pričao, ne kao „neko poznat“ već kao običan čovek.
Jedna priča je na mene ostavila naročit utisak. Radi se o tome kako je jedan, danas veoma poznat britanski brend uspeo da njihov, u početku loše zapažen proizvod, kasnije odlično plasira dobrim marketingom i pretvori u ogroman biznis. Uspeli su da od proizvoda koji je donosio gubitke, naprave da proizvod bude toliko tražen, da ga svaka domaćica danas obavezno ima na svojoj kupovnoj listi. Naime, proizvod je bio dobrog kvaliteta, ali je na prvoj verziji pakovanja napravljena mala greška, koja je firmi, na samom početku, napravila ogroman gubitak profita. Pozvali su jednog poznatog kuvara i novinara i dali mu da testira njihov proizvod, ne bi li pronašao šta nije bilo u redu. Otkrio je da je u pitanju to, što su domaćice osećale krivicu kao da su varale goste, jer praktično nisu ništa morale da rade da bi napravile ručak. Iskusan kuvar, shvatajući u čemu je problem, posavetovao je firmu da na pakovanju proizvoda napišu „dodati jedno jaje“, da bi postigli efekat koji su hteli. I uspelo je, ostalo je istorija.
Čas je bio zanimljiv, a gost veoma zabavan, sa vrlo interesantnim pričama.
Lepi Brka – Nenad Gladić @oklagijator autor je i voditelj emisije „Domaćinske priče“ i gastro urednik časopisa „Kuvajmo s decom“. Njegove recepte potražite na sajtu https://lepibrka.com/
Izvor: Detinjarije.com