Ispletite originalnu ukrasnu jastučnicu

Ukrasne jastučnice se mogu raditi od vunica svih boja, debljina i sastava, mogu se koristiti različiti prepletaji – od najjednostavnijih ravnih do komplikovanih pletenica

Pletena ukrasna jastučnica je moja prva asocijacija na ideju korišćenja pletenine u izradi dekorativnih predmeta za uređenja enterijera. I to je jedna od prvih stvari koje sam poželela da ispletem kada sam početkom godine odlučila da pokrenem blog Cloopko. Ukrasne jastučnice se mogu raditi od vunica svih boja, debljina i sastava, mogu se koristiti različiti prepletaji – od najjednostavnijih ravnih do komplikovanih pletenica, pustite mašti na volju i, kao što se kaže – nebo je granica!

Odlučila sam da pođem od jednostavnog i za prvu jastučnicu odabrala sam vunicu natur boje i najjednostavniji bod: pletenje pravo i sa lica i sa naličja (ravni bod). Za ovaj post ću postaviti fotografije već urađene jastučnice, za koju mi je bilo potrebno malo više strpljenja, jer je ukupna površina pletenine 40x94cm, plus dodatak od 7x40cm koji se plete naknadno kao deo sa rupicama za dugmad. Izradu naredne jastučnice ću fotografisati tokom rada, i pripremiću post sa uputstvom po koracima.

- Advertisement -
jastucnica
Unutrašnji izgled dela jastučnice sa otvorima za dugmad

Najbolje je da tokom rada isprobate kako će se pletivo ponašati kada ga prislonite uz jastuk za koji pletete jastučnicu (da proverite koliko su elastični predivo i vrsta boda). Ovo preporučujem iz svog iskustva – započela sam rad širine 40cm, jer sam želela da koristim jastučnicu za jastuk dimenzija 40x40cm. A zbog elastičnosti, u jastučnicu sam uspela da stavim jastuk 45x45cm, i mislim da ima još malo prostora, možda čak i za malo veći jastuk.

jastucnica
Prednji i zadnji deo jastučnice spajani su tokom rada

Za ukrasnu jastučnicu sa fotografija korišćena je vunica Vučko, 50% vuna, 50% akril (prodavnice St. George) i igle br. 4.
Izvor: Cloopko

spot_img

Najnovije

Dr Đurić: Ko kupuje ono što mu ne treba na kraju će prodavati ono što mu je najpotrebnije. A isto je i sa vremenom…

Zato su prioriteti veoma važni. I postavljanje jasnih granica. I saznanje da se ne može sve...

Počela inspekcijska kontrola fakulteta u blokadi: Evo do kad će trajati i kolike su kazne

Pomoćnik ministra prosvete za visoko obrazovanje Aleksandar Jović rekao je da je u utorak započet nadzor nad visokoškolskim ustanovama koje nisu odgovorile na dopis Ministarstva prosvete od 17. marta.

Prekretnice u razvoju dece do 6. godine – šta roditelji treba da znaju?

Prvih šest godina detetovog života predstavljaju temelje za njegov celokupan razvoj – fizički, emocionalni, kognitivni i socijalni. Svaka faza donosi nove veštine, izazove i prilike za učenje.

Školska fotografija ujedinila simpatije iz detinjstva posle 85 godina

Dvoje prijatelja iz detinjstva ponovo su se sreli posle više od 85 godina zahvaljujući staroj fotografiji iz škole.

Razvojni strahovi kod dece – šta roditelji mogu da očekuju?

Strahovi su prirodan deo odrastanja i javljaju se u različitim fazama detinjstva – od straha od odvajanja, preko mraka i zamišljenih čudovišta, do brige o uspehu u školi – a roditelji mogu igrati ključnu ulogu u njihovom prevazilaženju.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img