Rezultati su pokazali da su deca roditelja koji su dobijali poruke bila na jezičkim testovima dva ili tri meseca ispred dece čiji roditelji nisu dobijali takve poruke.

U Njujork Tajmsu se u oktobru mogao pročitati članak koji govori kako je slanje SMS poruka roditeljima pomoglo deci da savladaju probleme sa jezičkim veštinama.
Kako istraživanja pokazuju da velike razlike u usvajanju jezičkih veština između dece čije su porodice bogate i one čija su primanja manja nastaju u ranom uzrastu, pedagozi su se pozabavili pitanjem na koji način dopreti do takvih roditelja i dati im savet kako da prevaziđu ovakve probleme.
10 koraka do uspešnijeg čitanja ( saveti za roditelje )
Jeftina i delotvorna metoda može biti mobilna tehnologija. Naime, Američki državni biro za ekonomsko istraživanje navodi kako su deca u obdaništu, čiji su roditelji primali SMS poruke sa kratkim savetima o tome kako čitati deci ili im pomagati da izgovaraju slova i reči, postigla bolje rezultate od onih čiji roditelji nisu primali poruke ovog sadržaja.
Tod Rodžers, profesor na univerzitetu Harvard navodi kako je dobro da poruke stižu roditeljima dovoljno rano, da dobiju šansu da blagovremeno urade stvari koje znaju da bi trebalo uraditi ili koje su već planirali da urade.
Autor i autorika studije pratili su 440 porodica čija su deca uključena u obdaništa i čiji roditelji imaju mala primanja. Poruke, koje su stizale polovini porodica tokom osam meseci tri puta nedeljno bile su otprilike ovakve: Dajte detetu knjigu. Pitajte ga o kakvoj je knjizi reč. Dok im čitate, prstom pratite svaku reč. Druga polovina dobijala je svake dve nedelje poruke s informacijama o aktivnostima u vrtiću ili vakcinaciji.
Fizički aktivna deca imaju moćniji mozak
Rezultati su pokazali da su deca roditelja koji su dobijali poruke bila na jezičkim testovima dva ili tri meseca ispred dece čiji roditelji nisu dobijali takve poruke.
80 % roditelja je imalo paket sa neograničenim brojem poruka, tako da je cena programa po detetu bila manja od 1 dolara. Poredeći ovu cijenu sa cenom programa kućnih poseta, koji koštaju više od 10.000 dolara po detetu i koje su vremenski zahtevnije za porodice, Njujork Tajms zaključuje kako je ovakav pristup višestruko plodonosniji.
Prevela i prilagodila: Merima Dervišić
Izvor: Školegijum
Slični članci koji vas mogu zanimati:
Najnoviji tekstovi iz kategorije: OBRAZOVANJE
Starac Porfirije učiteljima: Autoritet kod dece stiče se ljubavlju!
Ljubav iziskuje žrtvu, a često zahteva i da se žrtvuje mnogo vremena. Najveću pažnju poklanjajte svom sopstvenom obrazovanju i sazrevanju da biste bili spremni da pružite deci pravo znanje. Budite...
Na koji način će deca moći da poprave ocene, kako će raditi boravak i da li će ekskurzije biti realizovane: Sve o kraju školske godine
Vlada Srbije je zbog svih tragedija koje su pogodile društvo, odlučila da se u svim osnovnim i srednjim školama školska godina završi u utorak, 6. juna. Ipak, ostavlja se mogućnost...
VI ste rešili da je jedino obustava nastave znak empatije. Neka onda bude tako za sve
Piše: Željka Buturović Vlada Srbije je donela danas donela odluku o sudbini Ribnikara ali i nastavi u školama u Srbiji. Odlučeno je da se 6. juna završi nastava u svim...
Kad sam upisivala srednju školu, nisam položila prijemni
Juče, danas i sutra osmaci polažu završni ispit. Tzv. malu maturu. Na osnovu rezultata ostvarenih na testu upisuju se u srednju školu. Juče su me zvali da mi kažu kako...
Nema komentara.