Naručila sam ponovo nove udžbenike, i neću nikad više!

Nekako se u čitavoj ovoj priči, koja mi je bila taaako dosadna dok mi dete nije postalo školarac, osećam debelo prevarenom i slabom.

Pre posla svratim do knjižare koja prodaje stare udžbenike. Ponesem ćerkine knjige iz petog razreda. Dve neotpakovane. Uđem. Čovek me sažaljivo pogleda. Kaže, to za ovu godinu uglavnom ne važi, ali hajde da pogledam. Uzme iz kese 10 udžbenika, radne sveske nisam ponela, izdvoji dve, da mi 400 dinara.

– Ostatak stavite tamo na gomilu. To ide u reciklažu – kaže.
OK, ide u reciklažu.
Odnesem kesu na poveliku gomilu i mislim se: “Još su mi dve rate ostale za knjige za šesti, a već ih vidim na ovoj gomili!”
Knjige za šesti razred su 14 i kusur hiljada. Kusur nije kao bitan. Uzeli smo komplet jer smo na poslu od jutra do sutra pa da nemamo još i dodatni stres oko jurenja udžbenika tokom leta. Tako smo se pravdali.
Znam, niko nas nije za uši čupao da uzmemo nove knjige, ali stare, one od starije generacije ne možemo, jer kao više ne važe.

spot_img
spot_img
spot_img

Najnovije

Od učenika Valjevske gimnazije traženo da pišu afirmativno o kopanju litijuma

Učenici su se pobunili rekavši da ne žele da u školi pišu o temi koja je politička, da se protive da o toj temi pišu isključivo afirmativno i da nijedan argument kojim se pravda kopanje litijuma ne smatraju validnim.

7 saveta kako da budete bezbedni na krstarenju

Krstarenja su veoma popularan oblik odmora, bilo da putujete...

Istorija Bambijevog Plazma keksa

Plazma keks je već decenijama omiljen kod nas, sve generacije uživaju u njemu, a ovaj legendarni proizvod je postao pravi mit. Koja je njegova tajna i kako je nastao?

Na troje dece idu dve dodatne godine staža – potrebno je samo podneti zahtev

Pravo na poseban staž, nešto manji, imaće i majke koje su rodile jedno ili dvoje dece. Evo i gde možete da se prijavite i šta vam je potrebno da ostvarite ove benificije

Pratite nas

KOMENTARI

5 Komentara

    • Ne kupujete? 🙂 Kako se onda snalazite? Nasa cerka krece u prvi razred.Jos pre 2 meseca su joj u vrticu dali spisak OBAVEZNIH izdavaca, a prijateljica mi nudi besplatno knjige od njenog sina, ali, naravno, drugi izdavac… Nisam kupila nove, delovalo mi je smesno… Nesto oko 8000.din., ko je lud da baca toliki novac ako ne mora.. Imate li iskustva sa proslogodisnjim knjigama?

  1. Moje dete je završilo 8 razred. Kao i svi roditelji zbog nedostatka vremena i povoljnosti plaćanja na rate, kupovala sam nove knjige, osim za 8 razred, koje smo dobili preko Ministarstva. U knjižari u kojoj kupujemo, svaka škola dostavlja spisak obaveznih knjiga (uglavnom je polovina nepotrebna, ali stoji na spisku obaveznih knjiga).
    Knjige sam čuvala do kraja 8. razreda, računajući da će trebati zbog pripreme za prijemni.
    Dete mi je inače vukovac, ali polovina tih knjiga je nova, neotvorena, naročito radne sveske.
    U mlađim razredima knjige se popunjavaju, pa je glupo kupovati polovne, ali od 5. razreda, to je stvarno bacanje para. Skoro svake godine se rade „nova izdanja“, ustvari menja se izgled korica i par sitnica u knjizi, ostalo je sve isto. Najbitnije je gledati autora i izdavača, a knjige mogu da se kupe polovne i preko interneta.
    Zato roditelji ne budite lenji, imate vremena da prelistate razne sajtove, kupite po par polovnih knjiga i ne bacate novac.
    Ne grešite kao ja, nemamo novac za bacanje.
    Nadam se da sam bila od pomoći.

  2. Završio sam drugi razred srednje škole, sa odličnim uspehom. Bez pola knjiga sa spiska obaveznih knjiga. To je zapravo pranje para, I ovo malo knjiga što sam imao, kupio sam u Kosovskoj ulici, naravno kod onih prodavaca sto ih drže po kolima itd. Verujte mi na reč i iz tih knjiga može da se nauči isto kao i iz novih.
    Roditelji, ne bacajte pare na nove knjige! 🙂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img
spot_img