U izdanju Kreativnog centra objavljene su tri nove društvene igre – Dingo, Magična četvorka i Mace pecaju!
Osim što pružaju zabavu i omogućavaju nam da se družimo, društvene igre su idealne za sticanje brojnih znanja i veština – kroz njih se uče novi pojmovi, podstiču se koncentracija i logičko razmišljanje, razvijaju se mašta i kreativnost. Društvene igre nas uče tome da poštujemo pravila, razvijamo strategije, donosimo odluke, preuzimamo rizike, kao i to kako da se nosimo s porazom i da poštujemo saigrače.
Psiholog Nevena Lovrinčević navodi da društvene igre mogu biti odlično rešenje za zajedničke aktivnosti u porodici. Skoro svako je u detinjstvu igrao neku od društvenih igara, poput Čoveče, ne ljuti se, monopola ili tablića, a sve je više i odraslih koji uživaju u igranju i istraživanju novih društvenih igara.
Pored dobro poznatih igara Mala igra memorije, 7 porodica, Crni Petar i Blizanci u izdanju Kreativnog centra objavljene su tri nove društvene igre – Dingo, Magična četvorka i Mace pecaju! Namenjene su mališanima starijim od četiri godine, ali predlažemo da učesnici u igri, osim dece, budu i roditelji jer je igranje s decom najbolji način porodičnog zbližavanja.
Dingo je igra zapažanja i brzine. Na kartama različite boje prikazane su razne životinje. Igra se tako što se spajaju karte po principu ista životinja ili ista boja, a postoje i specijalne karte kojima se tok igre može promeniti. Pobeđuje igrač koji se prvi oslobodi svih karata.
Brzina i pronicljivosti biće vam potrebni za igru Magična četvorka. Cilj igre je sakupiti četiri iste magične karte pre drugih igrača! Ova igra se može igrati i u parovima – formiraju se dve ekipe od po dva igrača.
Cilj igre pronicljivosti Mace pecaju jeste da se istraži more, ulovi što više morskih životinja i izbegnu konzerve jer se zbog njih ostaje bez poena. Pobednik je onaj igrač koji osvoji najviše poena!
Pored karata s predivnim ilustracijama, u svim igrama se nalazi detaljno uputstvo koje će vam pomoći da bolje razumete cilj i pravila igre, tok partije, a naći ćete i ideje o tome šta da učinite ako poželite da igru učinite uzbudljivijom.
Izvor: Detinjarije.com
Slični članci koji vas mogu zanimati:
Najnoviji tekstovi iz kategorije: VESTI
Do kraja nedelje novogodišnji vaučeri za prestoničke mališane i zaposlene u obrazovnom sektoru
Prilikom jučerašnje posete Hali sportova „Ranko Žeravica”, Aleksandar Šapić, predsednik Privremenog organa Grada Beograda, izjavio je da će direktori škola i vrtića od danas moći da preuzmu novogodišnje vaučere za...
Infantilna amnezija – zašto se mnogi ljudi ne sećaju ranog detinjstva
Nova studija sa Triniti koledža u Dablinu, koja uključuje imunološke modele poremećaja iz autističnog spektra kod miševa, otkrila je iznenađujuću ulogu majčinog imunološkog sistema u modelu pristupa sećanjima na najranija...
Dvadeset godina operskog takmičenja “Lazar jovanović”
Kolarac će ponovo biti hram operske umetnosti gde će mladi takmičari pred uvaženim žirijem pokazati svoje umeće. Za vikend 11. i 12. novembra najveća operska smotra na Balkanu se odvija...
Nasilni prema detetu, a onda ga vode stručnjacima da ga ’poprave’
Autor: Katarina Đorđević Tokom prethodne godine Gradskom centru za socijalni rad u Beogradu prijavljeno je 4.695 slučajeva nasilja nad decom. Statistika svedoči da je 23 odsto ovih mališana postalo žrtva...
Nema komentara.