Ocjene nisu mjerilo vrijednosti nijednog đaka

Pomozimo djeci da ne povjeruju da ocjene određuju njihovu vrijednost

Neki od najinteligentnijih ljudi, muškaraca i žena koje poznajem nisu bili najbolji učenici, nisu imali sve petice, nisu testove radili sa maksimalno bodova – nego su naprotiv dobijali lošije ocjene i nisu bili nikakav uzor… Kasnije u životu postali su uspješni poduzetnici, građevinari, trgovci i loše ocjene u školi nisu ih spriječile da ostvare svoju svrhu i da u onome što rade budu izvrsni.

Ajnštajna su npr. izbacili iz srednje škole. Jedan od najvećih svjetskih slikara Salvador Dali nije podnosio autoritete i nije dozvoljavao da mu neko ocjenjuje radove.

- Advertisement -

Džona Lenona su u školi profesori smatrali klaunom, beznadnim slučajem i lošim primjerom drugim đacima. Stiven Houking genijalni fizičar bio je jedan od najgorih učenika u školi, i ništa ga nije interesiralo osim dva-tri predmeta, među kojima je bila fizika koju je opsesivno volio.

Zato pomozimo djeci da ne povjeruju da ocjene određuju njihovu vrijednost. Pomozimo im da nauče da ne doživljavaju stres ako nisu dobili peticu. Mogu pasti na svakom testu, a da to ne znači da nisu pametni ili da su manje vrijedni.

U svakom djetetu postoji klica veličanstvenosti koju često uguši loš obrazovni sistem i pogrešan odgoj.

Autor: Miro Pandur – edukator

Izvor: Učitelj 21. vijeka

spot_img
spot_img

Najnovije

Maxi upozorava na prevaru: Na udaru posebno ova kategorija kupaca

Kompanija Delez Srbija saopštila je da ne stoji iza ovog oglasa

TIŠINA TAMO! DECA VOLE КNJIGE

Taj polet, zanos, nadahnuće, ta lepota čiste igre tako jednostavno govori jednu veoma, veoma, veoma važnu istinu: Deca vole knjige! Deca hoće da čitaju. Deca hoće da stvaraju. Decu interesuje kultura. Кada neko ima vremena za njih.

Osmaci, počinje prijava trećeg predmeta za završni ispit

Učenici osmog razreda imaju mogućnost da biraju jedan od pet predmeta koji će polagati na trećem testu u okviru završnog ispita

Tumačenje zakonske regulative u osnovnom obrazovanju

Roditelji često nisu dovoljno upućeni u zakonske regulative koje regulišu osnovno obrazovanje, što može dovesti do nesporazuma i neslaganja sa odlukama koje donosi škola. 

Influenseri kao novi mediji – kako i koliko utiču na medijsku pismenost mladih

Platforma #BoljiOnline otkriva kako i koliko utiču na medijsku pismenost mladih

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img
spot_img