Ogorčena trudnica: Londoncima ne pada na pamet da ustanu ženi sa stomakom

Pomislila je da će Londonci možda biti obzirniji prema trudnicama u višem stadijumu trudnoće, ali i kasnije, kad je imala veliki stomak, i dalje su je ignorisali.

Iako je od samog početka trudnoće nosila bedž s oznakom „Beba na putu“, Miri Mihaeli Švarc primetila je da joj niko nikad nije ustupio mesto u vozu londonske podzemne železnice kojim se redovno vozila, a neki su je i gurali. Iako stomak još nije počeo da joj raste, u trudnoći se često osećala loše i odlučila je da nosi ovaj bedž kako bi ljudi znali da je trudna. Najpre je mislila da je ovaj bedž idealan izum i bila je neugodno iznenađena što nikoga nije bilo briga.

Pročitajte i: Ustupanje mesta trudnicama i deci – pitanje vaspitanja i bezbednosti

- Advertisement -

Zatim je pomislila da će Londonci možda biti obzirniji prema trudnicama u višem stadijumu trudnoće, ali i kasnije, kad je imala veliki stomak, i dalje su je ignorisali.

Zato je u 38. nedelji trudnoće odlučila da posrami svoje sugrađane i skrivenom kamerom snimila jednu takvu vožnju, koju je objavila na Fejsbuku. Na snimku se vidi kako joj niko nije ustupio sedište, osim jednog muškarca na kraju.

Inače, bedž „Beba na putu“ (Baby on Board) osmišljen je kako bi pomogao trudnicama koje se voze londonskim javnim prevozom.

Izvor: Klokanica

spot_img

Najnovije

Istina o Labubu, naizgled običnoj igrački: Svi se pitaju zašto je svet poludeo za plišanim privescima

Standardna figura (privezak) može da košta oko 7.000 dinara, dok unikatni, kolekcionarski ili limitirani primerci dostižu dvostruko ili trostruko višu cenu.

Nacionalno telo za akreditacije: Dozvoljeno polaganje ispita, nastave, odbrane završnih radova u uslovima blokade

Nacionalno telo za akreditaciju i obezbeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju (NAT) obavestilo je visokoškolske ustanove da je Komisija za akreditaciju i proveru kvaliteta usvojila predlog da se u uslovima blokada akreditovanih prostorija visokoobrazovnih ustanova dozvoli izvođenje ispita, nastave, konsultacija i odbrana radova – završnih, master i doktorskih disertacija.

„Koliko rade, velika im je plata“, „Da nešto vrede, ne bi radili u školi“, „Ko neće da radi, knjižicu, pa napolje“…

Kada sledeći put napišete komentar i iskalite svoj bes na nastavnicima, razmislite da li gađate u srce problema. Jer taj problem je toliko veliki da smo svi postali deo njega.

Da li bi deci trebalo POTPUNO zabraniti društvene mreže?

Neki donosioci politika u Evropskoj uniji i tehnološki lideri sve više podržavaju jedan predlog: potpuno zabraniti deci ispod određenog uzrasta da koriste društvene mreže.

Obrazovanje bez barijera: Nastavak podrške resursnim centrima širom Srbije

Udružene snage za unapređenje inkluzivnog obrazovanja u Srbiji

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img