Ipak, koliko god bili gladni za odgovorima, Pinki kaže kako postoje pitanja koja ne voli da čuje jer je svako dete drugačije, ali ono što im je zajedničko je da su im potrebni toplina, nežnost, pažnja i posvećenost.

Savetnica za dojenje i majka petоro djece, Pinki Mekej, pokriva niz područja koja se tiču roditeljstva, a njenu pomoć često traže oni koji su iscrpljeni i očajnički žele savet.
Ipak, koliko god bili gladni za odgovorima, Pinki kaže kako postoje pitanja koja ne voli da čuje jer je svako dete drugačije, ali ono što im je zajedničko je da su im potrebni toplina, nežnost, pažnja i posvećenost.
“Govorim o nepristojnim odraslim osobama koje govore o svojoj deci kao da su stvari, a ne bića. Koriste reči poput ‘tvrdoglav’ i ‘manipulativan’ kako bi opisali malenu, bespomoćnu novorođenčad”, izjavila je Pinki i za portal Mamamia otkrila koja pitanja roditelji ne bi smeli da postavljaju jer tada gubi strpljenje.
“Zašto bebe plaču kada ih ostave u krevetiću?”
Ovo je pitanje za koje Pinki kaže kako je prilično nervira. Pojašnjava kako roditelji često dođu na ideju da ostave bebu u krevetiću i okruže je tehnologijom poput monitora za praćenje.
“Imate bebu iz kamenog doba u svemirskom dobu. Deca su programirana tako da očekuju tigrove, krokodile ili orlove koji će ih oteti, ako ih ostavite same”, objasnila je.
Savetuje roditeljima da uteše dete ako plače. Tako je manje verojatno da će dete doživeti stres ili razviti osećaje poput straha i napuštanja.
“Zašto bebe nastavljaju da plaču ako ih ne podignemo?”
Savetnica kaže kako je ovo drugo pitanje koje čuje od nekih roditelja. Pojasnila je kako je plač način na koji dete komunicira.
“Ako ne čujete dete prvi put, nastaviće da vas traži sve glasnije i glasnije jer tako želi da pridobije vašu pažnju.”
“Koliko često treba dojiti dete?”
Pinki roditeljima često pomaže savetima o dojenju. Kad se pojavi ovo pitanje, objašnjava im da je bebin želudac mali, jedva veličine dečje šake, a i u prvim danima bebe su aktivne kako bi što pre povećale telesnu težinu i ojačale. Zbog toga savetuje unos od 800 mililitara mleka dnevno.
“Stomačić bebe biće prazan za manje od četiri sata i ponovo će tražiti da ga nahranite. I vaše grudi treba da se prazne kako bi mogle da proizvode novo mleko”, kaže.
Ne postoji pravilo, pojašnjava Pink. Naime, bebe jedu osam do 12 puta u danu.
“To znači u proseku svaka dva do tri sata uz jedan period dužeg spavanja od otprilike pet sati. Vreme između podoja varira od deteta do deteta, a računa se od početka poslednjeg podoja, a ne od kraja. Novorođenčad ponekad u danu jede češće, ali onda ima i periode dužih spavanja.”
Slični članci koji vas mogu zanimati:
Najnoviji tekstovi iz kategorije: BEBOLOGIJA
Trudnoća i verovanja kod amazonskih Indijanaca: Jedna majka, mnogo očeva
Brazil je velika južnoamerička zemlja koja u sebi objedinjuje mnogo različitih zajednica. Plemena Amazonije predstavljaju pravu riznicu tradicija i rituala, među kojima značajno mesto zauzimaju i prakse vezane za trudnocu...
Ne volim da budem trudna i ne izvinjavam se zbog toga
Postoji ta romantizovana predstava kakva trudnica treba da bude i kako da se ponaša. Žena bi trebalo da bude opčinjena čudom koje se dešava u njoj i potpuno zaljubljena u...
Zašto majke celog sveta nose decu na levoj strani?
Kada majka podigne dete, u velikoj većini slučajeva, drži ga na levoj strani tela. Ovo ponašanje zajedno je ljudima i drugim primatima, a nova istraživanja pokazuju da je tipično i...
Rođeni blizanci iz embriona zamrznutog pre 30 godina
U američkoj državi Tenesi rođeni su blizanci iz embriona zamrznutog pre više 30 godina. Ovo je verovatno novi rekord za najduže zamrznute embrione iz kojih su uspešno rođene bebe. Čuvani su na...
Nema komentara.