Pizza mafini – tinedžeri kuvaju

Bilal Dacić spremio je za čitaoce novi recept. U pitanju su pizza mafini, veoma zgodni i da se ponesu kao školska užina i kao posluženje za društvo.

pizza mafiniNaš “tinejžer u kuhinji” Bilal Dacić spremio je za čitaoce novi recept. U pitanju su pizza mafini, veoma zgodni i da se ponesu kao školska užina i kao posluženje za društvo. „Ovo jelo sam ja izmislio, i time se veoma ponosim,“ kaže naš najmlađi član redakcije, i poručuje da se pica mafini veoma lako spremaju, pa pokušajte da ih napravite i vi!

Bilal DacicPotrebni sastojci:

- Advertisement -

Testo

250g brašna,

pola kocke svežeg kvasca,

150ml mlake vode,

1 kašika maslinovog ulja,

prstohvat soli i šećera.

- Advertisement -

Priprema

U čaši izmešati vodu, kvasac i šećer, a u većoj posudi brašno i so. Dodati vodu i ulje u brašno i lagano umesiti mekano testo. Ostaviti testo na toplom mestu prekriveno krpom oko 40 minuta.

Za nadev:

200 g piletine isečene na sitnije kocke posoliti, pobiberiti, dodati malo karija i mlevenog čilija. Na zagrejanom ulju ispržiti piletinu ali ne do kraja, jer će se peći i u rerni.Testo oblikovati u valjak i podeliti na 12 loptica. Svaku lopticu malo razvući, pa je nežno staviti u kalup za mafine koji je podmazan sa malo ulja. Onda na testo dodati malo kečapa, pa malo piletine i rendanog sira poput gaude (200 g sira), i na kraju sve posuti suvim  začinima (bosiljak, ruzmarin, origano). Pizza mafine peci u zagrejanoj rerni na 200° oko 15 minuta ili dok fino ne porumene sa strana.

spot_img

Najnovije

Dr Đurić: Ko kupuje ono što mu ne treba na kraju će prodavati ono što mu je najpotrebnije. A isto je i sa vremenom…

Zato su prioriteti veoma važni. I postavljanje jasnih granica. I saznanje da se ne može sve...

Počela inspekcijska kontrola fakulteta u blokadi: Evo do kad će trajati i kolike su kazne

Pomoćnik ministra prosvete za visoko obrazovanje Aleksandar Jović rekao je da je u utorak započet nadzor nad visokoškolskim ustanovama koje nisu odgovorile na dopis Ministarstva prosvete od 17. marta.

Prekretnice u razvoju dece do 6. godine – šta roditelji treba da znaju?

Prvih šest godina detetovog života predstavljaju temelje za njegov celokupan razvoj – fizički, emocionalni, kognitivni i socijalni. Svaka faza donosi nove veštine, izazove i prilike za učenje.

Školska fotografija ujedinila simpatije iz detinjstva posle 85 godina

Dvoje prijatelja iz detinjstva ponovo su se sreli posle više od 85 godina zahvaljujući staroj fotografiji iz škole.

Razvojni strahovi kod dece – šta roditelji mogu da očekuju?

Strahovi su prirodan deo odrastanja i javljaju se u različitim fazama detinjstva – od straha od odvajanja, preko mraka i zamišljenih čudovišta, do brige o uspehu u školi – a roditelji mogu igrati ključnu ulogu u njihovom prevazilaženju.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img