Ova knjiga je osmišljena da pomogne malim dečacima i devojčicama da upoznaju sebe, da ih spreči da izvedu neke loše zaključke o sebi, da ih uveri da nisu žabe ni onda kada ih neki drugi tako nazivaju, već da je svako od njih princ ili princeza. Namenjena je predškolcima, dok…

MALA PSIHOLOGIJA za klince i klinceze
Transakciona analiza za decu (do sedme godine)
Izdavač: Psihopolis
DA I VAŠE DETE POSTANE PSIHOLOŠKI PISMENO
- Transakciona analiza (TA) je savremena naučna psihološka teorija a ova knjiga dokazuje da njene principe može shvatiti i dete predškolskog uzrasta. Kada dete shvati osnovne koncepte TA tada postaje psihološki pismeno.
- Odlična knjiga koja na jednostavan i deci prilagođen način predstavlja osnovne ideje i rečnik TA, duhovito je ilustrovana i može pomoći i tako maloj deci da ovladaju psihološkim i komunikacijskim veštinama, da razviju zdravu sliku o sebi, shate odnose među ljudima i zaštite se od mogućih toksičnih poruka
- Za razliku od knjige Psihološki pismeno dete – Transakciona analiza za mlade od 8 do 13 godina (Psihopolis, 2011) ova nova knjiga je prilagođena predškolcima i prvacima
Odlična knjiga koja detetu otvara svet duše, razumevanja sebe i drugih, komunikacije. I što je najvažnije, vakciniše ga od negativnih zaključaka o sebi.
Dr Zoran Milivojević, psihoterapeut i transakcioni analitičar
- Šta su psihološki otrovi i kako da dete ne izvodi loše zaključke o sebi?
- Kako da na vreme nauče da imaju pravo na svoja osećanja – da se ljute, da budu uvređeni, uplašeni, tužni i da pričaju o tome kako bi bili srećniji?
- Knjiga uči decu da u razgovoru budu otvoreni i direktni, da upoznaju sebe i pravilno se razvijaju
Ova knjiga uči decu da direktnim i otvorenim razgovorom sa svojim roditeljima, kao i drugim važnim ljudima, mogu da ostanu prinčevi i princeze i da se oslobode “žabastih” osećanja. Cilj knjige je da pomogne deci da razumeju mamu, tatu, braću i sestre mnogo bolje nego što su drugi razumeli njih i da će se tako moći bolje slagati sa ljudima. Naučiće da izbegavaju “psihološke otrove”, moći će da izbegnu da jednog dana doživljavaju nervne slomove i imaju potrebu za psihotertapijom i lekovima. Izbeći će, takođe, kada i sami budu odrasli da proizvode psihološki otrov i prenose ga dalje svojoj deci.
Knjiga je napisana jednostavno, uz upotrebu jednostvnih pojmova koji se koriste u transakcionoj analizi i dovoljno je zabavna da zainteresuje i mnoge odrasle, a veoma je korisna i vaspitačima u vrtićima i zabavištima.
O autoru:
Dr Alvin Frid je pisac, predavač i psiholog koji je vođen teorijom Erika Berna postao poznat po svojim radovima iz oblasti transakcione analize primenjene na decu.
Psihopolis i Detinjarije poklanjaju vam dva primerka knjige “Mala psihologija za klince i klinceze”. Da biste se prijavili za poklon, pošaljite imejl na adresu detinjarije@gmail.com do ponedeljka, 20. jula, kada ćemo objaviti imena dobitnika.
Slični članci koji vas mogu zanimati:
Najnoviji tekstovi iz kategorije: KNJIGE
Тајанствена авантура са Старим Словенима – књига у којој деца бирају авантуру
ТАЈАНСТВЕНА АВАНТУРА СА СТАРИМ СЛОВЕНИМА у издању Kреативног центра води читаоце у далеки VII век, у којем Анастасија и Димитрије упознају наше претке. Пратећи доживљаје главних јунака, основци ће сазнати...
Novi roman u izdanju Pčelice: PUTOVANJA PUŽA MAKSIMILIJANA
On je strpljiv, oprezan i stabilan. Ne pravi buku, ne ujeda. Voli kišu i hrani se noću. Najmekše je biće koje gradi najtvrđu kuću i sve svoje nosi sa sobom,...
NOVO IZ PČELICE: MALI PRINC – Ilustrovana adaptacija u formi velike slikovnice
Originalno izdanje Malog Princa, francuskog pisca i pilota Antoana de Sent Egziperija, objavljeno je pre tačno 80 godina i prevedeno je na preko 500 jezika, što ga posle Biblije čini...
DANI DEČJE КNJIGE U КREATIVNOM CENTRU!
Kreativni centar i ove godine obeležio je Svetski dan dečje knjige – 2. april, a sada idemo u susret Svetskom danu knjige i autorskih prava – 23. aprilu. Povodom ovih...
Vreme leti, tako da ce nam ubrzo trebati ovakva knjiga. Nije da tata i mama nece i sami pokusati nauciti sinka svemu potrebnom. Ali knjiga nikad viska. 🙂
“Kako da na vreme nauče da imaju pravo na svoja osećanja – da se ljute, da budu uvređeni, uplašeni, tužni i da pričaju o tome kako bi bili srećniji?
Knjiga uči decu da u razgovoru budu otvoreni i direktni…”
je potpuno u supotnosti sa prof Milivojevicem pa je cudno da on daje predgovor?!!!
Ova knjiga uči decu da direktnim i otvorenim razgovorom sa svojim roditeljima, kao i drugim važnim ljudima, Ovo nema veze sa prof Milivojevicem. Ko zna sta je komentarisano?!
”Da je imaju svi, pa i mi, pa da se prenosi s kolena na koleno”
Cudno, sve suprotno prof Milivojevicu: Kakva decija osecanja, to su manipulacije. Kakav zazgvor i kakvo upoznavanje sebe, Kazna, cuska, i gotovo! Citajte prof Milivojevica, za njega je ovo popustljivo vaspitanje!!
Било би нам драго,
као кућа пуна клинаца и клинцеза,
да наставимо са психолошким описмењавањем
уз ову књигу. Поз.
andreasasin@yahoo.com
“Kako da na vreme nauče da imaju pravo na svoja osećanja – da se ljute, da budu uvređeni, uplašeni, tužni i da pričaju o tome kako bi bili srećniji?
Knjiga uči decu da u razgovoru budu otvoreni i direktni, da upoznaju sebe i pravilno se razvijaju”. Cudno, sve suprotno prof Milivojevicu: Kakva decija osecanja, to su manipulacije. Kakav zazgvor i kakvo upoznavanje sebe, Kazna, cuska, i gotovo! Citajte prof Milivojevica, za njega je ovo popustljivo vaspitanje!!
I da ne osvojimo nagradu voleli bih da ih porucimo jer imamo i predskolca i mlađeg osnovca. Srdacan pozdrav
Kada na Internet stavite “decija osecanja” i “prof Milivojevic” dobijate sve suprotno nego u ovoj knjizi. Na Intenetu dobijate profesorovo misljenje da su decija osecanja nevazna i vid manipulacije roditeljima. Bas cudno! Prof vrlo retko zastupa stavove iz knjige i uglavnom je za ignorisanje i represiju nad decijim osecanima.
Stav: “Kako da na vreme nauče da imaju pravo na svoja osećanja – da se ljute, da budu uvređeni, uplašeni, tužni i da pričaju o tome kako bi bili srećniji?”, je, slazem se, potpuno suprotan reputaciji profesora Milivojevica!!
psihplogija to je SVE
svetl_ana@live.com