5. Učinite nešto prijatno na poluvremenu svađe – Kada ste prekinuli svađu na način na koji je to preporučeno pod brojem četiri, onda pronađite neku aktivnost koja vam uobičajeno prija kada je sami obavljate – bilo šta, od odlaska u bioskop do table čokolade ili odlaska na plažu. Može se dogoditi da vam na početku bude pomalo teško zato što nećete biti „raspoloženi”, ali cela stvar i jeste u tome. Prijatna aktivnost ukrštena sa svađom i osećanjima koja imate tokom svađe pomoći će vam da brže odbacite one delove koji su samo vaša a ne i pitanja vašeg partnera, kao i delove koje istinski želite da promenite kod partnera.
6. Nemojte olako da pristajete na kompromise, ali budite fleksibilni – Ponekad se vaša osećanja promene i možete da nešto date i nešto da uzmete. U neko drugo vreme zaključićete da morate da istrajete u svojim stavovima – ne zbog ponosa, već zato što biste u suprotnom bili neiskreni prema sebi samom. Ako dopustimo sebi da lako pristanemo na kompromis, to uvek ima i bumerang efekat – osećamo se nezadovoljnima i spremnima da uzvratimo, i sva je prilika da ćemo ta ružna osećanja koja imamo sačuvati kako bismo u nekom trenutku „izjednačili” rezultat! Bolje je da na nečemu radimo šest meseci da postepeno nađemo izlaz, nego da legnemo na rudu i osećamo se kao da smo nepošteni prema sebi samima.
U isto vreme, treba da priznate svoje greške i da se složite sa objektivnim kritikama koje su vam pošteno upućene. To je velika šansa da naučite nešto o sebi i o tome na koji način vaše radnje utiču na druge. Prema tome, „čini drugome” – dakle, pokažite ljubaznost i spremnost za praštanje gde god je to mogućno, istu onakvu ljubaznost i spremnost za praštanje kakvu biste voleli da drugi ispolje prema vama.