Kao sportski stručnjak, profesionalni trener u fudbalu, sa specijalizacijom u performansama i rehabilitaciji sportista, Srđan Zirojević se usavršavao edukacijama u različitim oblastima kroz kurseve iz tradicionalne kineske medicine, neurologije, biohemije, farmakologije, neverbalne komunikacije, hipnoterapije, zoologije. Posebno mu je u fokusu tema svakodnevice, vrednovanja sebe, negovanje rutina i rituala – a sve sa ciljem da se živi što kvalitetniji i svesniji život. Upravo zato podelio je još jedno zapažanje:
„Ti si budala.” Tek-tako iz čista mira. Moglo bi da se kaže i napiše bilo šta, ali neko se odluči za ove tri reči. Potrebno je biti ogorčen, razočaran svetom i sobom milion puta, kako bi te reči iz tebe izašle.
Prokomentarisao sam sa prijateljem kako olako kažemo za nekoga da je budala a da o njemu ne znamo ništa, a on se kroz smeh nadovezao:
“Uglavnom su budale osobe koje uživaju u nekim običnim stvarima ali i one koji bez brige idu kroz život.
Vidi onu budalu ima kredit za stan a ide na more.” A njegov sagovornik uglavnom potvrdi: “Kakva budala.”
Nabrojali smo obojica još mnogo primera kako mi na Balkanu počastimo jedni druge ovom rečju.
Često ono što jednoj osobi izgleda kao budala za drugoga je normalna osoba. “Kakva budala upisao je doktorske studije sa 43 godine.”
“Budala, zaljubio se.”
Zapravo budalama nazivamo i one koji reaguju nesmotreno, izgovore nešto bez smisla, nepromišljeni, bez osnovnog kućnog vaspitanja ili kulture, sa malo opšteg znanja i svesti o sebi….“
Izvor: Instagram/Srđan Zirojević
Izvor: Detinjarije.com