Često čujemo koliko malo je potrebno za sreću i istina je da upravo sitnice pravi razliku. Srećne porodice se izdvajaju po tome što poštuju određena jednostavna pravila. Može se reći da su ona prave “tajne” srećnih porodica. Evo 15 takvih pravila koja mogu da naprave razliku i u vašoj porodici:

1. Biti zajedno znači biti srećan
Suština svake srećne porodice je da su njeni članovi srećni i zadovoljni kada su zajedno. Oni jedno drugom pružaju podršku, popravljaju raspoloženje i imaju dobro se odnose jedno prema drugom. U ovim porodicama članovi presrećni dočekuju jedni druge.
2. Brak je na prvom mestu
Bračni odnos mora da bude na prvom mestu kao realan primer ljubavi. Puno je porodica u kojima su deca na prvom mestu. Taj položaj decu opterećuje jer se od njih očekuje davanje ljubavi. Potpuno nepravedan položaj koji je veoma loš za celu porodicu iz razloga što će se deca kad tad iseliti iz kuće.
3. Česti zajednički obroci
Porodice koje jedu za istim stolom imaju jaku vezu. Vreme obroka je vreme za povezivanje i ne treba da izostane bar pet puta nedeljno.
4. Porodica je važnija od prijatelja
U srećnim porodicama svi članovi su bez ikakve sumnje iznad prijatelja. Isto tako i dete ne treba da dođe u situaciju da zabavu traži van kuće i stavi prijatelje iznad braće i sestara. Postavite pravila, obezbedite dovoljno porodične zabave i naglasite da je prijateljstvo važno, ali da je podređeno porodici.
5. Deci ne treba previše vannastavnih aktivnosti
Kada je dete preopterećeno i ima previše vannastavnih aktivnosti roditelji postaju šoferi a deca nisu nikada kući u isto vreme. Ovo sigurno nije recept za srećnu porodicu. Isto tako nije dobro ni da se dete ničim ne bavi, to je druga krajnost. Prava stvar je umerenost. I imajte u vidu da vannastavne aktivnosti mogu biti i porodične. Provozajte se zajedno biciklama, probajte rolere ili plivanje.
Slični članci koji vas mogu zanimati:
Najnoviji tekstovi iz kategorije: PORODICA
Zemunsko porodilište uvodi omogućiće prisustvo oca porođaju
Porodilište u Zemunu započelo je proceduru kojom će od jeseni biti omogućena pratnja oca u porođajnoj sali najavio je ginekolog i akušer prim. dr Tomislav Stefanović, upravnik GAK-a u KBC...
Iz ugla jedne tinejdžerke: Moja prababa vs. Holandija
Piše: Natalija Tomić, 18 godina Zamislite sliku: omala, skromno opremljena kuća smeštena u zelenilu. Nema gradske buke i gungule. Iza kuće je baštica u kojoj je zasađeno nešto povrća. Nađe...
Majčinstvo u 20/30/40-im: Tanja Đuričić
O meni Uskoro ću napuniti 57 god. Ne smatram da sam u onoj fazi kada sagledavam svoj život jer taj život se još uvek intezivno dešava pošto sam baka dva...
Može i bez telefona! Igračke koje drže pažnju čak i na dugim putovanjima
Previše se, tokom raznih situacija koje predviđaju čekanje, oslanjamo na telefone kao animatore dece. Znamo da to loše utiče na njih a opet nekako budu najlakše rešenje. Hajde da pokušamo...
1 komentar.