Verujete li u blizanačku povezanost? Sad možda hoćete…

Obe su zatrudnele u otprilike isto vreme, što je već u samom početku izazivalo svakakve pozitivne reakcije ali nisu očekivale da će se poroditi zajedno.

Identične bliznakinje iz Velike Britanije nije trebalo da se porode ni u isto vreme, niti na istom mestu, a opet, šta mislite, šta se dogodilo?

Dogodilo se baš to da su se na kraju porodile zajedno, svaka svoju bebu i to su opisale vrhuncem svoje blizanačke povezanosti. Još uvek u neverici, iako, daleko od toga da su prve koje su iskusile tako nešto.

Slučajnost ili ne, procenite sami…

Rejčel Megeoh i Beki Piston su sestre bliznakinje, obe srećno udate, jedna živi u Kembridžu, druga u Bostonu (Engleska). Obe su zatrudnele u otprilike isto vreme, što je već u samom početku izazivalo svakakve pozitivne reakcije ali, kako im termin ipak nije bio na isti dan, možda su se šalile, ali nisu očekivale da će se poroditi zajedno.

Rejčel je trebalo da se porodi prva, u prvooj nedelji avgusta, a Beki 13 dana kasnije, ali Rejčel je „morala“ da pričeka. Prošao je dan termina, a njoj se ništa nije događalo. Potom su je, nekoliko dana kasnije pozvali na indukovani porođaj, ali začudo, ni tada se nije otvarala. Mučila se gotovo dva i po dana kad je Beki odlučila da dođe i biti sestri puna podrška. Blizina „svog para“ očigledno je učinila svoje te je Rejčel konačno počela da se otvara. S rukom u ruci, uz punu podršku sestre bliznkinje, Rejčel je konačno počela da se porađa, a u tim je trenucima i Beki osjetila svoje prve trudove. Već je to bilo prilično zapanjujuće obema, pa i bolničkom osoblju koje je činilo sve da se sestre ne razdvoje. Smestili su ih sobu do sobe i tada je, u 10.41 uveče Rejčel rodila sina Vilijema. Beki se trudila i trudila, ali je njena beba bila u krivom položaju i sve se činilo da će i njen porođajmalo pričekati. Međutim, uprkos prognozama i trudu koji je bolničko osoblje uložilo ne bi li što lakše porodili Beki, ona se i dalje nije otvarala, sve dok joj u sobu nije ušla sestra. Nakon početnog oporavka Rejčel je odlučila kako nije vreme za opuštanje i uživanje dok se njena sestra pati pa je zamolila osoblje ne bi li mogla, bar na kratko, da se ušunja u njenu sobu i prokrijumčari malenog Vilijema da ga njena sestra vidi. Blizina je, slutite, upalila, i uprkos prognozama lekara koji su očekivali težak porođaj, Beki je samo 24 minute kasnije u rukama držala svoju curicu Endi Izabelu.

Deca su na kraju rođena sa samo 20 sati razlike. No, iako su im datumi različiti, 15. odnosno 16. avgusta, sestre će uvek s ponosom pričati da su njihova deca rođena u isto vreme. Bliznakinje to jednostavno tako rade.

Izvor: Index.hr

spot_img
spot_img
spot_img

Najnovije

Slej, japa, riz, skibidi… Jezik kojim deca danas govore prava je MISTERIJA

Ukoliko vam je potreban prevod za reči koje čujete od mlađih generacija - ovde ćete pronaći one najpopularnije reči koje su deo rečnika mladih

5 finansijskih saveta za roditelje

Bilo da ste novi roditelj ili balansirate sa više dece, ovih pet saveta za budžetiranje može vam pomoći da se snađete u finansijskim složenostima roditeljstva i maksimalno iskoristite resurse svoje porodice.

U ime te dece sa kojima radi vaša žena, hvala vam

Piše Jelena Holver, pedagog sa dugogodišnjim iskustvo u radu sa decom i roditeljima

Studenti arhitekture sa novosadskog FTN-a osvojili prestižnu svetsku nagradu

Studenti druge godine osnovnih studija Arhitekture na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu osvojili su značajne nagrade na međunarodnom arhitektonskom konkursu pod nazivom "The Home of Shadows".

Da li je „snus“ droga i zašto je popularan među tinejdžerima?

Nikotinske vrećice, poznate kao snus, postaju sve popularnije u Srbiji, a posebno među mlađim generacijama.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img
spot_img