Zašto bi trebalo da pogledate film „Toni, Šeli i Magično svetlo“

Deca se dugo, dugo sećaju odlaska u bioskop. Znaju šta su oni obukli i koje su boje cipele koje ste vi nosili. To su veliki događaji kada si dete. A i nama prija malo opuštanja, zar ne?

Ne smemo zaboraviti  značaj razgovora sa decom o filmu koji smo zajedno gledali. Nakon filmova poput „Toni, Šeli i magično svetlo“ odrasli  opušten razgovor o filmu lako boje vrednosnim stavovima koje žele da prenesu na decu. Zabavno je analizirati, jer naravno da je lakše razumeti kritiku ukoliko nije upućena nama lično, već liku iz filma 🙂

 

Film „Toni, Šeli i magično svetlo“ nam govori o bolu koje donosi nerazumevanje među ljudima, ali i o toplini koje u naš život unosi dobrota. Koliko lošeg može da obriše samo jedan dobar prijatelj? Kako da ga prepoznamo?

 

Nakon projekcije, lako će poteći razgovor sa decom.

 

Koliko smo spremni da prihvatimo i razumemo različitost među nama?

Smeta li nam tuđi uspeh?

Da li uopšte dozvoljavamo deci da žive svoje snove ili nas strah sprečava?

Koliko je važno sresti srodnu dušu?

Toni je sjajno dete – u svakom smislu te reči. Zbog toga su njegovi roditelji suviše kontrolišući nastrojeni i drže ga u svojevrsnoj izolaciji ne dozvoljavajući mu da skine kacigu i da se udaljava od kuće. Drugim ljudima je čudno svetlo koje poseduje, neki od njih žele da mu naude. U stvari su samo ljubomorni jer nakon godina tame u kojoj žive u staroj kući uz besnog kućepazitelja, oni njegovo svetlo ne razumeju. Sve dok jednog dana u Tonijev komšiluk ne dođe Šeli, ćerka nekadašnje poznate balerine koja u svojim mislima još nije uspela da siđe sa pozornice. Toni i Šeli, kako to samo deca umeju, zajedno ustaju protiv parališućih pravila sredine u kojoj žive i prosipaju svetlost po starom zdanju.

Uz odličan film uživajte sa decom, a korist je višestruka.

Sticanje i održavanje kvalitetnih odnosa temelji se na razvijenoj sposobnosti da razumemo sebe i druge ljude, a gledanje crtaća poput ovog definitivno nas motiviše da budemo bolji.  

Priča o Toniju i Šeli, rađena u produkciji Mađarske, Slovačke i Češke, naišla je na divan prijem publike širom sveta, jer se, smatra reditelj, bavi situacijama koje su svi prošli u životu – traumom, odbacivanjem, bolom, nerazumevanjem roditelja – ali i zato što u gledaocima budi osećanja nade i topline.

Film je imao svetsku premijeru na Međunarodnom festivalu animiranog filma u Ansiju, gde je dobio Nagradu žirija. Osvojio je i priznanja za najbolji animirani film na festivalima u Španiji (Sidžes) i Nemačkoj (Kemnic). 

Domaća premijera bila je na 52. Festu, a u bioskope stiže u distribuciji kuće „Five Stars”. Film je sinhronizovan na srpski.

„Toni, Šeli i magično svetlo” biće na repertoaru sledećih bioskopa: MTS dvorana, CineGrand Rakovica, Tuckwood, UK Parobrod, Cineplexx Ušće, Roda, Delta City, Big Fashion, Beo Shopping Center i Galerija u Bogradu, Cineplexx Kragujevac, Cineplexx Promenada, Cineplexx Niš, CineGrand i VilinGrad Niš, bioskop „Jugoslavija” u Vrbasu (14 – 16. mart), Eurocinema Subotica i bioskop „Abazija” na Paliću (16 – 17. mart), bioskop u Trsteniku (18 – 20. mart), bioskop KC Gornji Milanovac (18 – 22. 3), KC Čačak (20. i 22. mart), KC Pančevo (28 – 30. mart) i LM Šabac. 


Toni, Šeli i magično svetlo / Tony, Shelly and the Magic Light

Režija: Filip Posivac

Žanr: animacija, porodični

Trajanje: 80’

Proizvodnja: Mađarska, Slovačka, Češka


 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Detinjarije (@detinjarije)

Izvor: Detinjarije.com

spot_img
spot_img
spot_img

Najnovije

Češka i još sedam država zabranjuju fizičko kažnjavanje dece

Trenutno, 67 zemalja od ukupno 193 države potpuno zabranjuju fizičko kažnjavanje.

Sedam francuskih porodica tužilo Tiktok: Tvrde da su štetni sadržaji prouzrokovali dve tragedije

U tužbi se navodi da je algoritam Tiktoka izložio sedam tinejdžera video-zapisima koji promovišu samoubistvo, samopovređivanje i poremećaje u ishrani

Rad tokom državnih praznika – kakva su prava radnika

Zakonom je propisano da se državni i verski praznici praznuju neradno ili radno, u zavisnosti od vrste praznika.

Da li je dobro dati oduška besu, ili tako samo pogoršavamo stvar

Dugo vremena, psiholozi su verovali u „teoriju katarze“ ili ideju da je bolje osloboditi negativne emocije nego ih zadržati.

Australija planira zabranu društvenih mreža za mlađe od 16 godina

Vlada Australije saopštila je da će uvesti zakon, prvi takvog tipa u svetu, kojim se deci mlađoj od 16 godina zabranjuje pristup društvenim mrežama.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img
spot_img