Zašto je našim roditeljima bilo lakše da budu roditelji?

Da li ikada poželite da budete roditelj koji svoju dužnost obavlja opuštenije nego većina roditelja danas, kao što su to naši roditelji radili?

porodica nekad i sadDa li ikada poželite da budete roditelj koji svoju dužnost obavlja opuštenije nego većina roditelja danas, kao što su to naši roditelji radili? Ja svakako poželim. Ne uzimajte ovo zdravo za gotovo. Sigurno mi je drago što su naša deca zdravija i bezbednija, ali ponekad zaista pomislim da mi se zalomilo da svoje roditeljske dužnosti obavljam u pogrešnoj deceniji. S druge strane, ima tako mnogo stvari kod kojih su naši roditelji zabušavali, i živeli mnogo lagodnijim životom nego mi danas; zbog takvih stvari ponekad stvarno mislim da je neznanje prava sreća…

15 primera kako se deci govorilo pre 30 godina, a kako se govori danas

1. Bejbi-siter? Kome je to još potrebno? Bože dragi, kad se setim koliko je samo bilo žurki na kojima se pilo i pušilo, a na svakoj su bila i deca. Niko nije ni pomišljao na bejbi-sitere. Ljudi su jednostavno pristizali i još sa vrata puštali decu da do mile volje jurcaju po ulici, gde smo se igrali ‘žmurke’ ili čega god smo želeli. Ako ćemo pošteno, ne sećam se da su naši roditelji čak i prilazili da bace pogled šta radimo. Mogu samo da pretpostavljam šta bi se desilo kada bi neko danas pokušao da dovede decu na zabavu za odrasle. Mislim da bi se u priču jako brzo umešala Socijalna služba, a u najmanju ruku, roditelji bi od strane drugih roditelja proglašeni neodgovornim.

spot_img

Najnovije

Dr Đurić: Ko kupuje ono što mu ne treba na kraju će prodavati ono što mu je najpotrebnije. A isto je i sa vremenom…

Zato su prioriteti veoma važni. I postavljanje jasnih granica. I saznanje da se ne može sve...

Počela inspekcijska kontrola fakulteta u blokadi: Evo do kad će trajati i kolike su kazne

Pomoćnik ministra prosvete za visoko obrazovanje Aleksandar Jović rekao je da je u utorak započet nadzor nad visokoškolskim ustanovama koje nisu odgovorile na dopis Ministarstva prosvete od 17. marta.

Prekretnice u razvoju dece do 6. godine – šta roditelji treba da znaju?

Prvih šest godina detetovog života predstavljaju temelje za njegov celokupan razvoj – fizički, emocionalni, kognitivni i socijalni. Svaka faza donosi nove veštine, izazove i prilike za učenje.

Školska fotografija ujedinila simpatije iz detinjstva posle 85 godina

Dvoje prijatelja iz detinjstva ponovo su se sreli posle više od 85 godina zahvaljujući staroj fotografiji iz škole.

Razvojni strahovi kod dece – šta roditelji mogu da očekuju?

Strahovi su prirodan deo odrastanja i javljaju se u različitim fazama detinjstva – od straha od odvajanja, preko mraka i zamišljenih čudovišta, do brige o uspehu u školi – a roditelji mogu igrati ključnu ulogu u njihovom prevazilaženju.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img