Direktor Jovine gimnazije drži čas za troje učenika, ostali uzvikivali „Đaci ne kleče“ (VIDEO)
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" iz Novog Sada Radivoje Stojković danas je držao čas za samo troje učenika dok su ostali stajali ispred učionice i uzvikivali "Đaci ne kleče!".
Printscreen: Iks/Autonomija.info
Oni su time aludirali na činjenicu da je direktor tokom decembarske blokade te gimnazije koju je organizovao Plenum maturanata u toj školi satima klečao u dvorištu.
Direktor Jovine gimnazije Radivoje Stojković drži čas. U učionici troje učenika, ostali ispred skandiraju „đaci ne kleče“. pic.twitter.com/L4kJxW9BwC
Maturanti Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ okončali su 9. januara blokadu te školske ustanove koja je trajala od 16. decembra.
Naveli su da su blokadu okončali jer su svi njihovi zahtevi ispunjeni, osim izvinjenja direktora gimnazije Radivoja Stojkovića, za koga su rekli da za njih „nije relevantan“ i da njegovo izvinjenje, nakon svih direktorovih postupaka ne bi „nosilo nikakvu težinu“.
Roditelji učenika te gimnazije podneli su zvaničan zahtev Ministarstvu prosvete i Pokrajinskom sekretarijatu za obrazovanje za razrešenje direktora škole Radivoja Stojkovića.
Mnogo važnije od samog broja bodova na završnom ispitu jeste da učenici razviju navike koje će im pomoći u daljem školovanju – sposobnost da čitaju sa razumevanjem, kritički razmišljaju i samostalno usvajaju nova znanja - naglašava profesorka Jovana Reba
Doneti dete na svet tek je prvi stepenik u preuzimanju odgovorne uloge roditeljstva. Dati svoj puni doprinos u procesu socijalizacije i razvoja samostalne ličnosti uz puno uvažavanje ličnih osobenosti, ali i moralnih načela – proces je koji traje godinama, i to bez pauza.
To nisu đaci to su skotovi! Sa kojim pravom oni ometaju profesora da održi čas. Svi treba da dobiju ukore i da budu izbačeni iz škole.