Dojave o bombama u školama u Novom Sadu, Subotici, Zrenjaninu…: Deo škola pregledan, dojave bile lažne

Više škola u Novom Sadu i Južnobačkom okrugu, kao i u Subotici, Zrenjaninu i drugim gradovima, danas je dobilo elektronsku poruku sa dojavom o postavljenoj bombi, saznaje Dnevnik.

Kako Dnevnik saznaje, u Osnovnoj školi „Đorđe Natošević“ u Novom Sadu učenici i zaposleni su evakuisani, a policija je na licu mesta i pretražuje prostorije.

Dojave o bombama stigle su i u tri osnovne škole na području Sremske Mitrovice i Laćarka, kao i u školama u Beogradu.

- Advertisement -

Ista situacija je i u brojnim školama u Subotici. I tu je policija izašla na teren, a ulenici su evakuisani.

Policijskoj upravi u Zrenjaninu jutros je prijavljeno da su u više škola na njenoj teritoriji postavljene bombe, saznaje „Dnevnik“.

U Policijskoj upravi u Zrenjaninu su nam potvrdili ovu informaciju, dodajući da su dojave o bombama poslate mejlom.

Kako nam je rečeno, učenici i osoblje su bezbedno evakuisani i trenutno se obavljaju kontradiverzioni pregledi.

U školama u kojima su završeni pregledi, utvrđeno je da je reč o lažnim dojavama.

– Ministarstvo prosvete: Deo škola pregledan, dojave o postavljenim bombama bile lažne

- Advertisement -

Ministarstvo prosvete danas je povodom dojava o postavljenim bombama u više škola na teritoriji Srbije, saopštilo da je deo škola pregledan i da su u tim školama đaci vraćeni na nastavu, jer je utvrđeno da su dojave bile lažne.

U saopštenju Ministarstva prosvete je najpre navedeno da je više škola na teritoriji Srbije jutros dobilo dojavu o postavljenim eksplozivnim napravama, te da su ekipe MUP-a na terenu i da je prema prvim informacijama, deo škola pregledan.

Učenici iz škola koje su pregledane, sukcesivno su vraćani na nastavu, jer je utvrđeno da su dojave bile lažne.

Ministarstvo u saopštenju podseća škole na instrukcije kako se postupa u slučaju dojave o postavljenoj eksplozivnoj napravi.

U saopštenju preciziraju da je u cilju zaštite učenika i zaposlenih potrebno da škole odmah obaveste policijsku upravu i postupaju isključivo u saradnji i koordinaciji sa predstavnicima Ministarstva unutrašnjih poslova.

„Ministarstvo prosvete apeluje da se poštuju sve usvojene bezbednosne procedure i da se izbegava širenje panike“, naglasili su.

- Advertisement -

– Više škola u Beogradu evakuisano zbog dojava o postavljenim bombama

U više škola na teritoriji Beograda jutros su stigle dojave o postavljenim bombama, saznaje Tanjug.

Škole su evakuisane, a na terenu pripadnici MUP-a proveravaju da li su navodi tačni.

Dojave su stigle na školske mejlove.

– Dojave o bombama u 11 čačanskih škola, ukupno u 16 u Moravičkom okrugu

U 11 čačanskih osnovnih škola jutros su stigli mejlovi pretećeg sadržaja u kojima se navodi da su u školskim zgradama postavljene bombe.

„Jutros od 9.40 do 10.10 sati Policijska uprava Čačak dobila je prijavu da je u 16 škola u Moravičkom okrugu stigla dojava da je podmetnuta bomba. Ekipe Policijske uprave su na terenu, a o svemu je obavešteno tužilaštvo. U Čačku je dojava stigla u seoske škole i OŠ Filip Filipović, rečeno je iz PU Čačak.

Jedna od škola koja je dobila ovakvu preteću poruku jeste i Osnovna škola „Branislav Petrović“ iz čačanskog sela Slatina.

„Mi smo u 9.11 sati dobili dojavu, kao i uvek, sa nepoznate adrese. Naravno da smo morali da postupimo po nadležnim procedurama. Vrlo brzo smo evakuisali decu na sigurno. Morali smo da obavestimo i vrtić. Ovde je bilo danas stotinjak dece u vrtiću. Tako da smo brzo završili sve to i obavestili nadležne. Čekaćemo pregled objekata. Trenutno su deca na bezbednom. Evakuisana, otišla su kućama, rekao je direktor škole u Slatini Lazar Čikiriz.

On je naveo da ovo nije prvi put da se događa, već peti ili šesti.

 „Vidim da je i u drugim školama dojavljeno. Ovo je ružna priča. Obično to bude u leto, pred neke naše aktivnosti“, kazao je Čikiriz.

Dodao je da će policija utvrditi odakle je došao mejl u kom je bila dojava.

Izvor: RTS.rs

spot_img

Najnovije

Počinje letnji raspust za osnovce

Za učenike osnovnih škola u Srbiji danas je poslednji nastavni dan u školskoj 2025/2026. godini. Đaci od prvog do sedmog razreda odlaze na letnji raspust, dok osmake već naredne sedmice očekuje polaganje završnog ispita i upis u srednje škole.

Stanković: Završni ispit polaže više od 64.000 osmaka, ima mesta u srednjim školama

Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je da će završni ispit za upis u srednje škole polagati više od 64.000 učenika i naveo da će biti mesta da se svi upišu, ali da je za pojedine škole veliko interesovanje i da na jedno mesto konkuriše čak 10 učenika.

Koje države u Evropi nude besplatne obroke za svoje učenike i kako ovo utiče na njihovo ponašanje u učionici?

Širom Evrope, trenutno se vode rasprave o kvalitetu obrazovanja, mentalnom zdravlju dece i porastu siromaštva, novo istraživanje pokazuje da jedno jednostavno rešenje ima mnogo bolji efekat nego što se ranije mislilo.

Ne možemo se uvek voditi devizom – Šta je nama falilo. Naša deca ne žive u istim okolnostima i istom svetu u kojem smo...

Deviza – Kako smo mogli mi, pa nam ništa ne fali – ne može se bezuslovno primenjivati, jer su uslovi i stilovi života u periodima koji se upoređuju različiti. Obim, vrsta i složenost izazova sa kojima su se roditelji nekada suočavali tokom podizanja dece bili su drugačiji nego danas.

PROGLAŠENE „IGRAČKE SA SVRHOM 2026“

Šesta godina smotre pokazala da igračke nisu igračke, već alati za učenje, razvoj i uključivanje

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img