Gradski prevoz protiv kolica za bebe

Zaista smatram da se ovom temom, koja se tice na hiljade roditelja koji žive u Beogradu, moraju pozabaviti GSP i stručnjaci za bezbednost, udruženja roditelja i svi koji žele da koriste usluge gradskog prevoza.

3. Šta znači bezbednije je za dete da se vozi u naručju nego u kolicima? Kako je to moguće, imajući u vidu propis o vožnji dece u kolima? Ako je obavezno da vozite vezano dete u kolima, na zadnjem sedištu, u sertifikovanom sedištu za dete, kako je sasvim drugi propis moguć za gradski prevoz? Ukoliko ste bilo kada vozili dete na zadnjem sedištu automobila, u krilu, pri šemu ste vi bili vezani sigurnosnim pojasom, znate da je to toliko nebezbedno da bi najmanji saobraćajni incident doveo do povrede deteta. Dakle, ako vas zaustavi policija u vozilu, naplatiće vam kaznu, napravili ste prekršaj, a ako vozite i sebe i dete nevezano u vozilu GSP-a ponašate se po Pravilniku i sve je u redu?

Kako to izgleda u praksi. Majka seda, nevezana za sedište, stavlja dete u krilo. Pri čemu, GSP valjda odlično zna da su deca veoma poslušna ljudska bića koja, kada ih zamolite, mirno i dostojanstveno sede u krilu, bez ikakvog mrdanja ili ustajanja, dok im ne date dozvolu da nastave da se mrdaju, odnosno baš do onog trenutka kada se završila vaša uzbudljiva vožnja, vi ustali sa sedišta, u jednu ruku uzeli kolica od 7 kg a bebu u drugu, slobodnim rukama se probili do izlaznih vrata, dali dete nepoznatom licu, mozda ljubaznom i predusretljivom vozaču Draganu (koji je zaustavio vozilo i upravo ustao sa svog radnog mesta da pomogne), otvorili kolica, preuzeli nazad dete i dali mu dozvolu da mrda rukama i nogama.

- Advertisement -

4. Šta savetuju onima koji imaju blizance? Možda da vode dva puta po jednu osobu koja će držati dete dok oni sklapaju kolica? Ili prosto da koriste ljubaznost vozača Dragana?

5. Oni koji imaju decu sa invaliditetom svakako neka odmah odustanu.

Zaista smatram da se ovom temom, koja se tice na hiljade roditelja koji žive u Beogradu, moraju pozabaviti GSP i stručnjaci za bezbednost, udruženja roditelja i svi koji žele da koriste usluge gradskog prevoza.

Ili prosto da prestanete da vodite dete kod lekara? Mislim, ne možete u autobus.

vozac-unosi-kolica-u-autobus-lilihipsteri
Foto: Lilihipsteri

Izvor: Lilihipsteri

spot_img

Najnovije

Ministarstvo prosvete za Danas o dodeli đačkih knjižica: “Nema govora o bilo kakvoj prinudi”

“Nema reči o bilo kakvoj prinudi, već o podsećanju da bi se propisi trebalo da se poštuju”, kažu za Danas iz Ministarstva prosvete, pojašnjavajući dopis upućen osnovnim školama u kome se navodi da podela svedočanstava o đačkih knjižica treba da se održi u nedelju, 28. juna.

Stigle knjižice: Da li treba da nagrađujemo ocene naše dece?

Za dečije samopouzdanje je mnogo značajniji podsticaj na trud, da nastave dalje uprkos trojci iz matematike. To je važnije od para u knjižici.

Šta PRVO da uraditi kada vas ujede komarac? Genijalan trik koji odmah uklanja otok i svrab

Leto donosi tople večeri, uživanje u prirodi i druženje na otvorenom, ali sa sobom nosi i jednu od najiritantnijih pojava - ujede komaraca. Taj prepoznatljivi, uporni svrab i dosadan otok mogu u sekundi da pokvare raspoloženje.

Zašto dečiji kupaći kostim ne sme da bude plav

Bezbednost u vodi počinje mnogo pre nego što dete uskoči u nju – počinje već u radnji, izborom prave boje kupaćeg kostima.

Profesorka književnosti upozorava: Bez čitalačkih navika nema ni uspešnog učenja

Mnogo važnije od samog broja bodova na završnom ispitu jeste da učenici razviju navike koje će im pomoći u daljem školovanju – sposobnost da čitaju sa razumevanjem, kritički razmišljaju i samostalno usvajaju nova znanja - naglašava profesorka Jovana Reba

Pratite nas

KOMENTARI

2 Komentara

  1. Imas puno pravo uci u autobus Kolicima.nemas potrebe d ih sklapas, vozac je dizan da ti otvori srednja vrata da bi usla! Imas pravo da ga tuzis ja bi to uradila na tvom mesty. Znam jer moj otac radi u beograckoj lasti i jos zivim u svedskoj i znam kako i ovde funkcionise

  2. Iskustva vozaca iz gsp-a su takva da su deca ispadala iz kolica jer nisu dobro zakopcana pa dete do klizi do vozaca sa drugih vrata, zatim pod vozilo jer prilikom ulaska u vozilo dete nije bilo dobro obezbedjeno, a i cela kolica su znala da polete ka prednjem delu vozila, zatim su drugi putnici padali na decu i kolica jer se ne drze dobro, i na kraju je uvek vozac kriv… sve to su iskustva vozaca iz gsp-a… ja sam kao majka kupila lagana kolica koja mogu jednom rukom da sklopim i jos sam na njih stavila kais da mogu da ih stavim na rame… i nije mi trebala druga osoba ni kad sam posle isla sa dvoje dece…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img