Odgajanje bez ekrana da li je moguće

Posledica svakodnevnog korišćenja ekrana smo i sami svesni, kao odrasle osobe, a u slučaju dece šteta koju preterana izloženost digitalnim uređajima može naneti je izuzetno velika. Veoma je važno da se roditelji informišu o zdravom odrastanju deteta bez upotrebe ekrana.  Zbog toga je nastao priručnik Odgajanje bez ekrana – da li je moguće. Ovaj priručnik […]

Posledica svakodnevnog korišćenja ekrana smo i sami svesni, kao odrasle osobe, a u slučaju dece šteta koju preterana izloženost digitalnim uređajima može naneti je izuzetno velika. Veoma je važno da se roditelji informišu o zdravom odrastanju deteta bez upotrebe ekrana. 

Zbog toga je nastao priručnik Odgajanje bez ekrana – da li je moguće. Ovaj priručnik namenjen je roditeljima koji žele praktičan uvid u zdravo odrastanje deteta u periodu ranog razvoja, odnosno uzrasta od jedne do tri godine, kada deca najviše uče i upijaju svet oko sebe. 

- Advertisement -

Potkrepljen stručnim znanjem iz oblasti pedagogije i iskustvom rada u predškolskoj ustanovi, priručnik je osmišljen kako bi odgovorio na izazove sa kojima se roditelji suočavaju u današnjem digitalnom dobu. Namenjen je roditeljima dece uzrasta od jedne do tri godine, pružajući im savete za podsticanje zdravog razvoja. 

Priručnik je pripremila Ivana Čupeljić, pedagog sa višegodišnjim iskustvom u radu sa decom predškolskog, osnovnoškolskog uzrasta kao i sa srednjoškolcima. Pobornik pozitivne discipline.

Kroz ovaj priručnik ona vas uvodi u proces osamostaljivanja dece, razvoja motorike i stvaranje zdravog porodičnog okruženja. Priručnik sadrži praktične predloge aktivnosti sa decom ovog uzrasta, ideje za samostalnu igru, rotaciju igračaka i drugo. Zdrav roditelj je i zdravo dete.

Teme koje priručnik pokriva: 

  • Šta znače izrazi „vaspitanje bez ekrana“, ekranizam“?
  • ”Ja ću vaspitati svoje dete kao moji roditelji“ ili “Ja nikako neću vaspitati svoje dete kao što su moji mene“
  • Osamostaljivanje – kada i kako?
  • Razvoj krupne i sitne motorike kod dece
  • Samostalna igra kod dece– predlozi aktivnosti
  • „”Kako da popijete svoju kafu dok je još vruća?“
  • Zaposlen roditelj i porodični dom
  • Boravak napolju
  • Kako organizovati rotaciju igračaka?
  • Kako podsticati ljubav prema knjizi kod dece mlađeg uzrasta i pomoći na putu razvoja govora?

Preuzmite priručnik ovde. 

Odgajanje bez ekrana

spot_img

Najnovije

Neurolozi ističu koje dve svakodnevne navike štete zdravlju mozga

Zdravlje mozga ključno je za očuvanje kognitivnih funkcija, emocionalne stabilnosti i opšteg kvaliteta života, jer nam omogućava da učimo, pamtimo i donosimo odluke. Međutim, određene svakodnevne aktivnosti mogu negativno uticati na neurološko zdravlje.

Kako odgajiti ljude koji priznaju greške: Saveti za roditelje

Kao roditelji, imamo dužnost da budemo taj spoljni nadzor koji pomaže našoj deci da ne izgube moralni kompas i razviju odgovoran odnos prema svojim greškama.

Zagrljaj ima najveću snagu ako je autentičan i iskren – proslavite Međunarodni dan zagrljaja

Danas je Međunarodni dan zagrljaja. Ovaj praznik ozvaničen je 21. januara 1986. godine, a o njegovoj popularnosti govori činjenica da se proslavlja širom sveta verovatno zato što smo svesni koliko nam zagrljaj utiče na kvalitet života.

Prosvetne inspektorke iz Zrenjanina odbile da izvrše vanredni nadzor, uputile pismo javnosti

Prosvetne inspektorke iz Zrenjanina odbile su da sprovedu vanredni nadzor u školama, a javnosti su uputile otvoreno pismo.

Predsednik reprezentativnog Sindikata prosvetnih radnika Srbije podneo ostavku

„Mislim da je najpoštenije od mene da podnesem ostavku, kako ne bih ugrozio za prosvetare veoma važne pregovore oko Posebnog kolektivnog ugovora“, kazao je Gligorić.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img