Informatičar i preduzetnik podržao sina da ne upiše srednju školu jer „nema smisla“

Mislav Malenica je informatički stručnjak i preduzetnik gostovao je u emisiji ‘Nedjeljom u dva’, koju vodi HRT-ov novinar Aleksandar Stanković. 

Mislav Malenica je informatički stručnjak i preduzetnik gostovao je u emisiji ‘Nedjeljom u dva’, koju vodi HRT-ov novinar Aleksandar Stanković.  Gosti ove emisije više nisu političari, nego ‘obični’ ljudi koji su svojim trudom i radom nešto postigli, pa se tako u ovoj emisiji našao Mislav, jedan od kreatora Andrije, prvog digitalnog asistenta u borbi protiv koronavirusa u Hrvatskoj, na WhatsAppu.

Pored priča o svom poslovnom putu, Malenica je pomenuo i detalje iz privatnog života koji su mnoge iznandili. Posebno je pažnju izazvala njegova izjava da se složio sa svojim 15-godišnjim sinom nakon što mu je rekao da ne želi da upiše srednju školu. 

„Zato što nema smisla. Smatram da se obrazovnog sustava trebaš držati dok ne otkriješ kako stvaraš vrijednost. Kad otkriješ tko si u ovom svijetu, tada trebaš uložiti vrijeme da u tome postaneš što bolji, da brže učiš. Nije da nisam nazvao sve ljude koje znam i pitao ih koja srednja škola u Hrvatskoj uči digitalno poduzetništvo. Svi su rekli da nijedna. Dobro, koja uči poduzetništvo? Ni to ne uči nijedna, rekao je Malenica u emisiji NU2.“

- Advertisement -

On je dodao kako njegov sin već sada ima izražen preduzetnički duh, možda čak više od njega. U prilogu je i njegov sin Maks izjavio kako je na svom ‘prvom biznisu verovatno izgubio sto dolara’, ali da je na onom koji je započeo ove godine ‘zaradio nekoliko hiljada eura’.

Na pitanje novinara šta njegova supruga misli o tome da njihov sin ne ide u srednju školu, rekao je:

Ne znamo. Volio bih da su mi moji roditelji u mnogim situacijama rekli ‘ne znamo’. Gledaš svoje roditelje kao autoritete koji sve znaju. Onda ideš u školu gdje se učitelji i profesori postavljaju kao da sve znaju. Kad dođeš u fazu života da si iza kulisa i vidiš kako sve zapravo nastaje, shvatiš da ni ti ne znaš, ali su ti drugi cijelo vrijeme stvarali dojam da će, ako slijediš dobitnu formulu, sve biti u redu. Ono što mi pokušavamo naučiti našu djecu jest da žive u svijetu u kojem roditelji ne znaju sve. Supruga i ja u ovom trenutku ne znamo je li ispravno da ide u školu, treba li ga poslati u Ameriku ili ga prisiliti da samo uči i zaboravi sve ostalo, ali ćemo nagađati najbolje što možemo, rekao je Malenica u NU2.“

Izvor: https://www.srednja.hr/

spot_img

Najnovije

Prekretnice u razvoju dece do 6. godine – šta roditelji treba da znaju?

Prvih šest godina detetovog života predstavljaju temelje za njegov celokupan razvoj – fizički, emocionalni, kognitivni i socijalni. Svaka faza donosi nove veštine, izazove i prilike za učenje.

Školska fotografija ujedinila simpatije iz detinjstva posle 85 godina

Dvoje prijatelja iz detinjstva ponovo su se sreli posle više od 85 godina zahvaljujući staroj fotografiji iz škole.

Razvojni strahovi kod dece – šta roditelji mogu da očekuju?

Strahovi su prirodan deo odrastanja i javljaju se u različitim fazama detinjstva – od straha od odvajanja, preko mraka i zamišljenih čudovišta, do brige o uspehu u školi – a roditelji mogu igrati ključnu ulogu u njihovom prevazilaženju.

Najbolje edukativne igračke za uzrast 5-10 godina: Pametna zabava za radoznale umove

Edukativne igračke za uzrast 5-10 godina treba da budu prilagođene dečijem razvoju i interesovanjima, podstičući logičko razmišljanje, kreativnost i motoriku

Sve više očeva u Italiji uzima roditeljsko odsustvo

U odnosu na pre 10 godina - sve je veći broj očeva u Italiji koji se odlučuju da iskoriste svoje pravo na roditeljsko odsustvo nakon rođenja deteta

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img