Otrovi koje svi koristimo izazivaju teške bolesti

Ako trudnica boravi u ovakvoj prostoriji, to može da ima negativne efekte na razvoj fetusa, posebno pluća i bubrege deteta, a može izazvati i pobačaj.

Naučnici iz prestižnih zdravstvenih ustanova istraživali su i došli do zaključka – osveživači prostorija i sredstva za čišćenje su prave tihe ubice.

Prema pisanju britanskog Telegrafa, ovakvu „titulu“ proizvodi su poneli nakon što je otkriveno da izazivaju ili doprinose u čak 99.000 smrtnih slučajeva godišnje u Evropi.

- Advertisement -

Zdravlje porodice: Zbog čega bi trebalo da se izuvamo pre ulaska u kuću

Naučnici su upozorili i da lošem kvalitetu vazduha u domu doprinose neispravni uređaji, sprejevi, osveživači, različiti proizvodi za čišćenje, ali i sredstva za ličnu higijenu, jer su prepuni hemikalija koje lako isparavaju i završavaju u plućima.

Pored svega toga, tu su i određeni nameštaj, tkanine, materijal za izolaciju i vrste lepka koje sadrže formaldehid, koji isparava i koji iritira disajne puteve.

„Ako trudnica boravi u prostoriji u kojoj se nalazi ovako zagađen vazduh, to može da ima negativne efekte na razvoj fetusa, posebno pluća i bubrege deteta, može izazvati pobačaj, srčani i moždani udar kod starijih osoba, a povezano je i sa astmom, dijabetesom, demencijom, debljinom, kao i malignim oboljenjima“, stoji u izveštaju.

Izvor: Superžena

Previše čistoće vodi u bolest?

spot_img

Najnovije

Istina o Labubu, naizgled običnoj igrački: Svi se pitaju zašto je svet poludeo za plišanim privescima

Standardna figura (privezak) može da košta oko 7.000 dinara, dok unikatni, kolekcionarski ili limitirani primerci dostižu dvostruko ili trostruko višu cenu.

Nacionalno telo za akreditacije: Dozvoljeno polaganje ispita, nastave, odbrane završnih radova u uslovima blokade

Nacionalno telo za akreditaciju i obezbeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju (NAT) obavestilo je visokoškolske ustanove da je Komisija za akreditaciju i proveru kvaliteta usvojila predlog da se u uslovima blokada akreditovanih prostorija visokoobrazovnih ustanova dozvoli izvođenje ispita, nastave, konsultacija i odbrana radova – završnih, master i doktorskih disertacija.

„Koliko rade, velika im je plata“, „Da nešto vrede, ne bi radili u školi“, „Ko neće da radi, knjižicu, pa napolje“…

Kada sledeći put napišete komentar i iskalite svoj bes na nastavnicima, razmislite da li gađate u srce problema. Jer taj problem je toliko veliki da smo svi postali deo njega.

Da li bi deci trebalo POTPUNO zabraniti društvene mreže?

Neki donosioci politika u Evropskoj uniji i tehnološki lideri sve više podržavaju jedan predlog: potpuno zabraniti deci ispod određenog uzrasta da koriste društvene mreže.

Obrazovanje bez barijera: Nastavak podrške resursnim centrima širom Srbije

Udružene snage za unapređenje inkluzivnog obrazovanja u Srbiji

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img