S obzirom na to da interesovanje za popularnu igricu “Pokemon gou” ne jenjava, pojedine škole primenjivaće određene kaznene mere.

Planetarno popularna igrica „Pokemon gou“ zaludela je i decu u Srbiji, a s obzirom na to da je školska godina počela, nastavnici napominju da slede kazne za učenike koji se budu igrali u školi.
S obzirom na to da interesovanje za popularnu igricu “Pokemon gou” ne jenjava, pojedine škole primenjivaće određene kaznene mere.
Direktor OŠ „Vuk Karadžić“ Zlatko Grušanović kaže da je upotreba mobilnih telefona na času strogo zabranjena, ali da će škola primenjivati određene mere ukoliko učenici na času budu igrali ovu igricu.
“Za vreme školskih odmora dozvoljeno im je da koriste telefon, ali ako dete za vreme odmora igrajući tu igricu na bilo koji način povredi drugo dete ili izazove neku povredu obaveze, biće kažnjeno shodno povredi koju je učinilo. Takođe, biće pokrenut postupak u zavisnosti od težine problema koji je učenik izazvao”, napominje Grušanović.
Direktorka OŠ „Skadarlija“ Mirjana Sloboda ističe da će se obavljati razgovori s decom koja budu igrala Pokemone, te da će za njih pronaći načine da je ne igraju.
U nekim školama kazne za učenike koji je budu igrali biće nešto rigoroznije, naročito ako na bilo koji način bude ugrožena bezbednost.
“Ukoliko budu igrali na času, biće opomenuti, ali ako to rade u toku odmora i u dvorištu, mi tu ne možemo ništa. Pre kažnjavanja dobiće opomenu, kako učenici tako i njihovi roditelji. To svakako neće biti izbacivanje iz škole, ali će kazne biti stepenovane i postupne”, ističe direktor Sportske gimnazije Radosav Nikolić.
Kako on kaže, biće kazni i za one koji ne odu na čas da bi igrali ovu igricu, a pogotovo za one koji se budu „pentrali“ na prozore hvatajući Pokemone.
“Prvo bi dobili ukor razrednog starešine, pa ukor nastavničkog veća, i tako dalje. Onda to ide na disciplinsku komisiju, na koju dolaze i roditelji te dece”, navodi Nikolić.
Psiholog Aleksandra Janković napominje da škole pre svega treba da obave razgovore s roditeljima na ovu temu.
“Važno je roditeljima dati informaciju, skrenuti im pažnju i objasniti do koje mere igrica može loše da utiče na dete. Nije u pitanju samo uspeh u školi već je to loše i po zdravlje, a takođe i psihičko zdravlje može biti ugroženo. Nema rešenja bez razgovora i sa roditeljima i sa decom”, objašnjava Jankovićeva i dodaje da će svako ko je postao zavisnik od ove igrice teško biti fokusiran na sadržaje koje mora da usvaja.
Izvor: Kurir
Slični članci koji vas mogu zanimati:
Najnoviji tekstovi iz kategorije: VESTI
Nekada detetu strahovi služe samo za to da zna da je neko tu
U jednom od stanova u kome su živeli nad njenim krevetom je visila polica. Stara i napukla, visila je na dva iskrivljena eksera, prilično izvučena iz zida. Svake noći bi...
ZOY – Idealan poklon za maštovite mališane
Svetlucaj kao anđeo 👼, poleti u svemir 🚀, ponesi svoju dugu sa sobom 🌈 ili pronađi svog šumskog drugara koji će te pratiti u svim avanturama 🐰🐻🐱🐯 ZOY ranac je...
Dojave o bombama u više od 100 škola u Beogradu
Veliki broj osnovnih škola u Beogradu, njih 97, kao i pojedine srednje škole, jutros je dobilo dojave o bombama, saopštilo je Ministarstvo prosvete. Nakon detaljnih provera većine škola, utvrđeno je...
Kad majka vidi vuka na putu za školu, a ne sme da zakasni na posao
Piše: Vesna Smiljanić Rangelov Možda nije u trendu, ali ja recimo baš želim da ostarim, onako skroz. I tako maštam... Kad ja jednom budem prava baba, ispričaću unučadima ovu priču....
Nema komentara.