Zanimljiv dokumentarac o razlozima zbog kojih se smanjuje muška populacija i zašto sve više muškaraca ima problema sa plodnošću.

Zanimljiv dokumentarac o razlozima zbog kojih se smanjuje muška populacija i zašto sve više muškaraca ima problema sa plodnošću.
Često se pitamo koje kreme da koristimo za delikatnu dečiju kožu, posebno za najosetljivija područja kao što su genitalije i lice. Koja odeća i pelene bolje prijaju bebinoj koži, i omogućavaju joj da diše. Naravno, svaka majka želi svom detetu da pruži samo najbolje, ali mišljenja o tome šta je najbolje su prilično podeljena čak i među majkama.
Industrija (kozmetika, farmacija…) je izuzetno moćna, a sudeći po reklamama, možemo zaključiti koliko se novca u ovoj industriji obrće. Sve je više kozmetičkih, farmaceutskih preparata i proizvoda od sintetičkih materijala ili plastike, uključujući i one namenjene bebama i mališanima, a efekti svih ovih proizvoda na naše zdravlje su jednostrano poznati. Obično znamo njihova pozitivna svojstva i koristi koje donose u naše živote, ali premalo znamo o negativnim efektima koje oni verovatno izazivaju, uglavnom zato što proizvođači ne žele da negativni rezultati dođu u javnost.
Dokumentarac “Muškarac koji nestaje”, govori o izuzetno važnoj i malo poznatoj činjenici koja se dešava našoj populaciji, o toksičnim supstancama koje su svuda oko nas i ugrožavaju sposobnost reprodukcije kod muškaraca. Poslednjih decenija, videli smo spor, ali dramatičan porast genitalnih defekata i problema kod dečaka i mlađih dečaka, sa manjim brojem spermatozoida kod muškaraca, abnormalnom strukturom sperme i porastom raka testisa. Istovremeno, dečaci su mnogo skloniji ADHD-u, autizmu, Turetovom sindromu, cerebralnoj paralizi i disleksiji.
Dokumentarac pokazuje gde najverovatnije leži razlog, koji je, prema mišljenju mnogih lekara i istraživača, glavni uzrok sve većeg broja tegoba kod dečaka i muškaraca. To su hemikalije koje nas svakodnevno okružuju, jer se nalaze u sasvim običnim stvarima kao što su šamponi, kreme, igračke, pelene, flašice za bebe, naočare za sunce, odeća, tepisi, meso, mlečni proizvodi i tako dalje. Hemikalije, koje se nazivaju i hormonski disruptori ili endokrini disruptori, koriste se u predmetima i proizvodima kojima smo svakodnevno izloženi i za njih se kaže da direktno štetno utiču na mušku plodnost i broj i zdravlje muških beba.
Dokazano je da hemikalije koje se nalaze u plastici, uglavnom u onoj koja se koristi za predmete, stvari i proizvode namenjene najmlađima, sadrže štetne materije koje izazivaju neplodnost, a često i odumiranje muških embriona. U dokumentarcu možete pogledati svedočenja pojedinih stručnjaka i žrtava koje imaju probleme zbog štetnog dejstva ovih supstanci.
Možda je to još jedna teorija zavere, ali činjenica je da se danas u svetu svake godine rađa oko 3 miliona dečaka manje nego devojčica i taj broj se stalno povećava. Jako je porastao i procenat neplodnih parova, a pre svega izuzetno je visok procenat muške neplodnosti. Gledajte doku mentarac, istražujte i budite oprezni. Dobro je znati sa čime imamo posla, pogotovo ako želimo da zaštitimo svoje najmilije, decu.
Dokumentarac traje nešto više od 40 minuta i na engleskom je jeziku. Možete ga pogledati na ovom linku.
Ema Rotar, 29.8.2022
Izvor: Ringeraja.rs
Slični članci koji vas mogu zanimati:
Najnoviji tekstovi iz kategorije: BEBOLOGIJA
Zašto majke celog sveta nose decu na levoj strani?
Kada majka podigne dete, u velikoj većini slučajeva, drži ga na levoj strani tela. Ovo ponašanje zajedno je ljudima i drugim primatima, a nova istraživanja pokazuju da je tipično i...
Rođeni blizanci iz embriona zamrznutog pre 30 godina
U američkoj državi Tenesi rođeni su blizanci iz embriona zamrznutog pre više 30 godina. Ovo je verovatno novi rekord za najduže zamrznute embrione iz kojih su uspešno rođene bebe. Čuvani su na...
Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stvari, narastu u tom periodu, tvrde naučnici, prenosi Telegraf. Istraživači...
Danas je Svetski dan prevremeno rođene dece
U Srbiji svake godine pre vremena na svet dođe oko 4.000 beba. Prim. dr Radmila Mileusnić Milenović, direktorka Instituta za neonatologiju, kaže za RTS da je u tom institutu prosečno...
Nema komentara.