Vučević: Prosvetni radnici koji nisu držali časove neće dobiti prvi deo februarske plate

Predsednik Vlade Srbije u ostavci Miloš Vučević izjavio je danas da profesori, nastavnici i učitelji koji nisu držali časove deci u školama, neće sutra dobiti prvi deo februarske plate, a naglasio je da je ta odluka konačna.

Vučević je kazao da se za nerad ne može dobiti plata, jer to nije fer u odnosu na one koji su radili.

„Oni koji su izbacili đake iz škola kažu da danas predaju mnogo važnije lekcije. Nemoj da lažete, politizujete školu“, kazao je Vučević gostujući na TV Prva.

- Advertisement -

Vučević je dodao da je dozvoljeno da škole ne rade, što nije bilo ni za vreme okupacije.

Oni govore da se bore za bolju Srbiju, a da li je bolja Srbija kad gimnazijalci pljuju ili psuju svoju direktorku, upitao je Vučević.

„Tek mi je za gađenje kad ih neko proglašava za heroje, a oni psuju i fizički napadaju svoje profesore i direktore“, kazao je Vučević, aludirajući na učenike Pete beogradske gimnazije u blokadi.

Na pitanje da li je cilj svima da se deca i studenti vrate u škole i fakultete, Vučević je odgovorio da im je to bio cilj, ne bi ih izbacivali.

„Oni imaju pravo na svoj stav, politički aktivizam, da podržavaju koga god žele, ali ne i da izbace decu iz škole“, rekao je Vučević naglasivši da ne može da se verifikuje ni to što su prosvetari „lukavo uradili“, a to je da roditelji u Viber grupama odlučuju da li će se ići u školu.

Vučević je naglasio da ne može da se suspenduje nešto što je zakonska obaveza, kao i da mu nisu jasni roditelji koji neće pustiti decu u školu.

- Advertisement -

„Sad su se setili pitanja bezbednosti. Šta se desilo u školama da deca ne mogu da idu? Kakve veze to ima sa padom nadstrešnice da deca danas nemaju časove“, upitao je Vučević.

Vučević je naglasio da zbog svega toga trenutno nije ugrožena vlast ili vlada, već cela država.

Izvor: Danas.rs

spot_img

Najnovije

Istina o Labubu, naizgled običnoj igrački: Svi se pitaju zašto je svet poludeo za plišanim privescima

Standardna figura (privezak) može da košta oko 7.000 dinara, dok unikatni, kolekcionarski ili limitirani primerci dostižu dvostruko ili trostruko višu cenu.

Nacionalno telo za akreditacije: Dozvoljeno polaganje ispita, nastave, odbrane završnih radova u uslovima blokade

Nacionalno telo za akreditaciju i obezbeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju (NAT) obavestilo je visokoškolske ustanove da je Komisija za akreditaciju i proveru kvaliteta usvojila predlog da se u uslovima blokada akreditovanih prostorija visokoobrazovnih ustanova dozvoli izvođenje ispita, nastave, konsultacija i odbrana radova – završnih, master i doktorskih disertacija.

„Koliko rade, velika im je plata“, „Da nešto vrede, ne bi radili u školi“, „Ko neće da radi, knjižicu, pa napolje“…

Kada sledeći put napišete komentar i iskalite svoj bes na nastavnicima, razmislite da li gađate u srce problema. Jer taj problem je toliko veliki da smo svi postali deo njega.

Da li bi deci trebalo POTPUNO zabraniti društvene mreže?

Neki donosioci politika u Evropskoj uniji i tehnološki lideri sve više podržavaju jedan predlog: potpuno zabraniti deci ispod određenog uzrasta da koriste društvene mreže.

Obrazovanje bez barijera: Nastavak podrške resursnim centrima širom Srbije

Udružene snage za unapređenje inkluzivnog obrazovanja u Srbiji

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img