Ne zaboravite da se igrate što više i tako pomognete svom detetu! Upravo zato smo izdvojili 6 najvažnijih prednosti igre sa bebom:

Igra ima značajnu ulogu u razvoju deteta. Pogledajte kakve ona prednosti ima i kako utiče na razvoj, emocije, samopouzdanje kod deteta.
Vreme je za zabavu: Zašto je važno da se igramo sa bebom? Vreme je za zabavu: Zašto je važno da se igramo sa bebom?
Da, igra predstavlja zabavnu aktivnost uz puno smeha i lepih osećanja. Uz to, nemojte zaboraviti da se beba na taj način razvija i podstiče važne stavke u svom rastu. Ne zaboravite da se igrate što više i tako pomognete svom detetu!
Upravo zato smo izdvojili 6 najvažnijih prednosti igre sa bebom:
Igra stvara emotivnu sigurnost. Kada god čitate, pevate pesmicu, pravite smešne face, kako god da se igrate sa bebom, stvarate joj osećaj sigurnosti. Na taj način bebe osećaju kako znače svojim roditeljima ili osobi koja stvara neki odnos sa njom.
Igra pojačava emocije. Kada se igrate sa bebom, i kada počne da se smeje – uzvratite. Iskazivanje i uzvraćanje emocija pokazuje detetu širok spektar raznihosećanja. Igra je prvi stepen komunikacije, interakcije, postojanja u svetu. Kada poraste, učićete je osnovnim rečima za iskazivanje emocija (sreća, tuga, bes). Na ovaj način će dete naučiti da reaguje kako treba u zavisnosti od osećanja.
Igra podstiče čula. Uz igru, dete stvara bolji odnos sa vama i sa svetom oko sebe. Ako je mlađe od godinu dana, pevajte ili se posvetite aktivnostima u ritmu. Zvuk je taj koji se razvija prvi, te roditeljski glas koji peva ima vrlo važnu ulogu. Sa starijim bebama jake senzone aktivnosti, poput formiranja oblika od plastelina, mogu biti od velike koristi.
Igra podstiče fizički rast. Ugasite televizor, a uključite pesmice i počnite sa igrom i plesom. Igra je odličan način za podsticanje detetovom fizičkog rasta, ali isto tako i mentalnog zdravlja, jer podstiče koordinaciju ruku i očiju, fine motoričke veštine, ali i jača snagu gornjeg i donjeg dela tela. Penjanje, puzanje, guranje, privlačenje i drugi pokreti poboljšavaju detetovu okretnost i spretnost.
Igra gradi samopouzdanje. Kada beba uspešno šutne lopticu prema vama ili se popne uz kauč da dohvati svoju igračku, njeno samopouzdanje se jača, i dete postaje sigurnije u sebe kada su druge aktivnost i u pitanju. Upravo zato je važno da ih hvalite i podstičete za sve što urade.
Igra pojačava znatiželju. Pokažite entuzijazam oko detetove igre i zabave, ali i dok čitate priču i sudbine likova u istoj. Pokažite svoju zainteresovanost, te će i dete biti veoma znatiželjno u svetu.
Izvor: Yumama.com
Slični članci koji vas mogu zanimati:
Najnoviji tekstovi iz kategorije: BEBOLOGIJA
Danas je Svetski dan prevremeno rođenih beba: Doktor o glavnim uzrocima i posledicama
Svake godine 17. novembra obeležava se širom sveta kako bi se podigla svest o prevremenom rođenju i zabrinutost za prevremeno rođene bebe i probleme sa kojima se suočavaju njihovi roditelji....
Malo je falilo da se porodi u kolima: Tata Uglješa pozvao policiju, zahvaljujući njima stigli u porodilište
Aleksandra Nikolić iz Jajinaca umalo se jutros porodila u kolima, da se njen suprug Uglješa nije setio i pozvao policiju u pomoć. Kako je za Telegraf.rs ispričao ponosni suprug i...
Da li su bebe svesne već pri rođenju?
Postoje dokazi da neka forma svesnog iskustva postoji od samog rođenja, a možda čak i u kasnoj trudnoći, otkrila je međunarodna grupa istraživača sa Triniti koledža u Dablinu i kolega...
Postporođajna depresija može imati genetske korene
Postporođajna depresija (PPD), česta podvrsta teškog depresivnog poremećaja, ima izraženiji nasledni faktor u poređenju s drugim psihičkim stanjima, ali se genetika PPD-a manje proučava u odnosu na druge psihičke poremećaje...
Nema komentara.