Detinjstvo ste proveli na malim ekranima i ta ljubav vas je vodila kroz život. Kada te shvatili da su mediji ono čime želite da se bavite, iako je poznato da ste studirali ekonomiju?
Počela sam da radim u medijima sa 7, ovog leta punim 33. Mediji su nešto čime sam znala da ću se baviti, ali ekonomiju, odnosno finansije, sam izabrala jer sam videla sebe kao PR-a banke, želela sam da imam profesiju. Znala sam da ne mogu biti TV lice celog života. Kasnije sam na Ekonomskom fakultetu završila Poslovne komunikacije i dobila priliku da se usavršavam u odnosima s javnošću.
U kom trenutku ste presekli i karijeru sa malih ekrana preselili iza njih?
Ko je rekao da sam se preselila, nikada nisam ni odlazila. Kao PR sam često ispred kamere, ili makar onda kada se poželim televizije. Praktično nisam TV lice od 2015. godine kada sam otkrila svet digitala i video produkcije. Uporedo sa tim, sporadično sam se pojavljivala ispred kamere, ali sam svoje poznavanje medija sa tradicionalnih preusmerila na nove medije.
Da li ste se pokajali?
Naučila sam da se nikada ne kajem zbog stvari koje sam uradila, već zbog onih koje nisam.
Imala sam priliku da ostanem ili da se vratim na televiziju, ali onda ne bih mogla da radim posao koji radim danas niti da se usavršavam u komunikacijama. Bilo je mnogo prilika i da pređem u informativnu redakciju, ali iskrena da budem, to me nikada nije zanimalo.
Šta vas posebno raduje u poslu kojim se trenutno bavite?
Zadovoljan korisnik. Osećaj da vašom idejom, kampanjom ili komunikacijom koja uvek povezuje veliki broj ljudi napravimo wow efekat za naše korisnike, osećaj da uslugom koju pružamo neko može da napravi dodatnu vrednost, da usavršava svoje talente, da uči ili da zarađuje, ili se pak kvalitetno informiše i dobro zabavlja. Raduje me osećaj da radimo prave stvari za celo društvo i da pomažemo onima kojima je pomoć potrebna.
Sudbina je htela da srce poklonite čoveku koji se takođe bavi javnim poslom, kako uspevate da u porodičnom domu vodite život daleko od novinarskih tema?
I suprug i ja dosta radimo, kao i sve porodice danas popodne i veče su naše vreme za decu. Trudimo se budemo posvećeni i brižni roditelji neki prećutni dogovor koji imamo je da o poslu pred decom ne razgovaramo. Priroda mog posla je takva da budem uvek dostupna, a biti novinar nije posao već način života. Bilo je dana kada pravo iz parka tatu vozimo na aerodrom, ali naša deca rastu sa našim zanimanjima. Sve je to prirodno.
Šta preslatka četvoročlana porodica Gajić najviše gleda u svom domu, koje kanale, emisije…?
Nekada smo imali tri televizora. sada smo na samo dva, ali kako EON omogućava da nastavite da gledate sadržaje na drugim uređajima, u mom slučaju telefonu, imamo ih mnogo više. Supruga naravno zanimaju informativni sadržaji i moram da priznam Fine Livinig i 24 Kitchen, iako ne zna da kuva.
Ja sam fan HBO i zato se radujem HBO Max-u, dok kada je o deci reč Blejz i velike mašine sada su zamenili Dora i Jaba Daba Dinosaurusi, a pošto vežbamo pisanje i crtanje služim se Hopster aplikacijom tako da nam je i priprema za predškolso postala zabavna.
Da li Mihailo i Milena vode glavnu reč ili ograničavate šta će gledati na malim ekranima?
Najteža životna lekcija mi je bila da kao mama kažem “Ne”, ali granice moraju da postoje.
Kada je o gledanju televizije reč, oboje znaju da koriste EON Kids daljinac, imaju sačuvane omiljene sadržaje i sami po omiljenim junacima izaberu epizode koje žele da gledaju. Znaju da je to za njih nagrada posebno vikendom. Trudimo se da deca rastu sa tehnologijom, jer to je prirodno, ali da ih edukujemo na koji način da je koriste i da ona bude u njihovoj službi.
Poznato je da je „EON“ „Child Friendly“ platforma, za one roditelje koji još nisu upućen razvili smo i recite zašto je ona najbolji izbor za bezbrižno detinjstvo?
EON TV platforma nudi EON Kids, poseban prostor koji je namenjen samo za decu, dakle u okviru dečijih profila deca ne mogu da gledaju sadržaje koji nisu prilagođeni njihovom uzrastu. Pored toga, razvili smo i EON Connect aplikaciju koja je namenjena za upravljanje kućnim internetom i bezbednost dece na internetu, tako da kao roditelji možete ograničiti pristup određnim kategorijama sajtova, pauzirati internet kada je vreme za učenje ili večeru ili ga potpuno ugasiti kada je vreme za spavanje.
Izvor: Detinjarije.com