Mesto na kome bih volela da umrem

Verujem u univerzalnu, stvaralačku energiju čiji smo deo bili i čiji ćemo deo opet postati. Piše: Aleksandra Ćurčić

Kada bismo mogli da biramo gde ćemo, kad i kako umreti – izabrali bismo mesto na kom se osećamo lepo, srećno… Upravo je o tome pisala i Aleksandra Ćurčić koja je opisala i objasnila zašto za nju postoji savršeno mesto na kom bi volela da umre.

Na svom Facebook profilu objavila je:

- Advertisement -

„Gazim pedeset prvu, i da se ne lažemo, bliža sam kraju nego početku. Mnogi su me dragi ljudi prerano napustili, ove koji su ostali gledam i mislim:

Neće valjda pre mene.

Juče je jedan prijatelj objavio sliku negde sa morske obale i napisao da bi tu voleo da umre. Odmah mi se u glavi stvorila slika Krfa koga zapljuskuje Jonsko more. Da, tu bih želela da dočekam poslednje svitanje. Da, tu bih u miru htela da nađem večni mir.
Želela bih da me spuste u more, tamo gde počivaju oni koji su umrli za Srbiju, daleko od Srbije. Oni hrabri, časni vitezovi koji su izbegli težinu rodne grude opterećene grehovima potomaka.

Ne bih paradu kiča i lažne žalosti na sahrani, ne bih sveštenika koji će moliti za oproštaj mojih grehova, pa onda na pitanje koliko za opelo reći:

„Koliko date, ali niko ne daje manje od sto evra“

Krf
Foto: Unsplash/Dawid Zawiła

Ne bih beli stolnjak na grobu, a na njemu pršutu, sir, gibanicu, pile, kilo pečenja, malo južnog voća, jabuke, sitne kolače i tortu bez šlaga (da se ne istopi).

- Advertisement -

Ne bih umorne rođake koji nose paketiće sa hranom i gajbe piva i kisele vode oko groba, a ožalošćeni između dva zalogaja izgovaraju čuvenu rečenicu „Odmorila se, bog da joj dušu prosti“.


Pročitajte i – Lekcija sa sahrane: E, ludače, oko čega si se sve nervirao



Želim samo najbliže, one koji neće naricati na sav glas, već će slaviti moj život kroz lepa sećanja, koji će pričati o mojim padovima na ravnom, o za malo davljenju u plićaku, o tulumbama zbog kojih umalo nisam spalila kuću, o hrabrosti i slabosti.

Tužni treći čin koji se pretvara u pobedu nad mrakom.

Ne verujem u raj i pakao sa one strane. Raj i pakao su ovde, na zemlji.

Verujem u univerzalnu, stvaralačku energiju čiji smo deo bili i čiji ćemo deo opet postati.“

Izvor: Facebook/Aleksandra Ćurčić

spot_img

Najnovije

7 ključnih strategija da razvijete samokontrolu kod dece

Samokontrola se može definisati kao sposobnost da „upravljamo našim jakim osećanjima tako da ih možemo doživeti bez da se osećamo preplavljeno ili da se ponašamo na način koji šteti nama i drugima.“

Zoran Milivojević: Kako podneti neprihvatanje?

Ako se roditelji, koji su se naljutili zato što je dete uradilo nešto loše, malo distanciraju, dete se uplaši da ga manje vole i prihvataju, tako da pokušava da „povrati” ljubav i prihvatanje.

Objavljena rešenja završnog testa iz Srpskog jezika i književnosti

Učenici osmog razreda u svim osnovnim školama u Srbiji polagali su jutros završni test iz Srpskog jezika i književnosti, odnosno maternjeg jezika i književnosti.

8 stvari koje bi svako dete trebalo da uradi pre kraja letnjeg raspusta

Leto nije samo pauza od škole. Ono je prilika za iskustva koja deca pamte mnogo duže od lekcija i domaćih zadataka.

Očekivanja – prijatelj ili neprijatelj dobrog raspoloženja

Pozabavićemo se pred odmor na moru, planini, pred polazak u školu ili vrtić - zašto su očekivanja "ubice" raspoloženja, provoda i sreće Piše: Snežana Golić, pedagog

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img