“Godinama je Pravilnikom o kalendaru vaspitno-obrazovnog rada koji se donosi za svaku školsku godinu predviđeno da svečana podela đačkih knjižica, odnosno svedočanstava, učenicima od prvog do sedmog razreda vrši 28. juna . Vreme podele svedočanstava, kao i vreme podele diploma, škola utvrđuje godišnjim planom rada, u skladu sa ovim pravilnikom. S obzirom da neke škole ovu aktivnost nisu vršile u skladu sa propisom, ove godine upravama škola je skrenuta pažnja na zakonsku obavezu”, ističu iz Ministarstva.
Kažu i da je Školska uprava Beograd dodatno školama preporučila da se, zbog velikih vrućina, vreme podele svedočanstva prilagodi vremenskim uslovima, odnosno organizuje u prepodnevnim ili popodnenvim satima.
Kako je Danas pisao, neke beogradske škole planirale su da knjižice podele sutra ili u ponedeljak, ali su tu aktivnost pomerile za nedelju nakon što je stigao dopis Ministarstva.

