18 maminih pravila za korišćenje mobilnog telefona

Džanel je uz novi ajfon sinu poklonila i ugovor sačinjen od 18 pravila za korišćenje mobilnog telefona koja je sama osmislila, a koji se odnose na upotrebu i vlasništvo poklona. Njena poruka je glasila ovako:

7. Ne koristi tehnologiju da bi lagao, varao ili pravio budalu od druge osobe. Ne upuštaj se u razgovore koji mogu vređati druge. Pre svega budi dobar prijatelj i izbegavaj sukobe.

8. Ne govori u poruci, imejlu ili u razgovoru ništa što ne bi rekao i uživo.

- Advertisement -

9. Isto tako, ne piši i ne govori preko telefona nešto što ne bi rekao da se u istoj prostoriji nalaze i roditelji osoba sa kojima komuniciraš. Nauči se autocenzuri.

10. Bez pornografije. Po internetu traži informacije koje bi mogao otvoreno deliti sa mnom. Ukoliko te bilo što zanima, pitaj nekoga, najbolje mene ili svoga oca.

11. Ugasi ga, stišaj ili uopšte ne koristi u javnosti. Pogotovo u restoranima, bioskopu ili tokom razgovora s nekim. Nisi nepristojna osoba, ne dozvoli da ajfon to promeni.

12. Ne šalji i ne primaj fotografije svojih ili tuđih intimnih delova tela. Nemoj se smejati. Nekad ćeš biti u iskušenju da to učiniš, bez obzira na svoj visoki stepen inteligencije. Riskantno je i moglo bi da uništi tvoj tinejdžerski/studentski/odrasli život. To je uvek loša ideja. Sajber prostor je ogroman i moćniji je od tebe. Kao što je teško popraviti lošu reputaciju, teško je i obrisati nešto takvo.

spot_img

Najnovije

‘Nekad je teško prepoznati ko je napisao sastav, učenik ili veštačka inteligencija’

Poslednjih nekoliko godina veoma su popularne aplikacije za dopisivanje, koje se koriste za svakodevne životne savete, ali i kao psihološka pomoć, što može da bude neodgovarajuće, upozoravaju psiholozi.

Jasna Barjaktarević: Uspešni ćete biti ako odgajite dete koje nije anksiozno

Kako izgleda slobodno dete i zašto je to najveći uspeh roditeljstva? Prof. dr Jasna Barjaktarević nas vraća osnovnim pitanjima identiteta, sreće i autentičnosti u odrastanju.

Može li četbot zaista da bude drug vašem detetu

Tinejdžeri i deca ne upotrebljavaju više veštačku inteligenciju samo za domaće zadatke, već i za savete o ljubavi, identitetu, pa čak i o mentalnom zdravlju", kaže Timea Kukla iz Centra za nestalu i zlostavljanu decu u Srbiji

Ekskurzije pod lupom: Bezbednost na papiru, strah u autobusu

Vozilo mora imati potvrdu o tehničkoj ispravnosti ne stariju od 30 dana. Ipak, ostaje otvoreno pitanje da li bi trebalo uvesti obavezan dodatni tehnički pregled neposredno pred svako putovanje...

Trešnje dostigle cenu mesa: Zašto je rano voće postalo preskupo?

Ako je kupcima za neku utehu, agroekonomisti ističu da visoke cene voća na našim pijacama ipak neće potrajati i da će veoma brzo uslediti pojeftinjenje.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img