Da li stvaramo uspomene ili materijal za hvalisanje?

Čudimo se deci, a ne čudimo se odraslima, posebno roditeljima koji u svaki poljubac porodice ubacuju "prijatelje" sa društvenih mreža.

Verujem da i najbolji voditelji sveta,  profesionalci menjaju svoje ponašanje pred kamerom. Bez obzira na tu činjenicu, mi rado spontanost u važnim trenucima naše porodice „ubijamo“ pravljenjem „uspomena“.
Brzinom dva treptaja, naša „uspomena“ stiže u još 1000-10.000 kuća.
Naravno, nije uvek tako, ali je veoma često.
Taj fenomen jasno govori koliko nam je  neophodna potvrda naših vrednosti i divljenje okoline, da bi popunila rupe naših života.
Uzroci su poznati i brojni, a potreba za  potvrdom naših izbora, emocija, lepote, dobrote.. ima veze sa svim i svačim, a  sa stvaranjem uspomena najmanje.

I sve je to redu, ako tu nema trećih lica, nego snimaš sama sebe kako čekaš momka na stanici, ali ne vučeš ga u kadar kad umoran stigne, nego je to samo vaš trenutak.

- Advertisement -

Pravimo iznenađenje za nama dragu osobu, snimimo malo dekoraciju, sebe – razumem, ali  dodatno slavljenika opeteretimo  kamerom – ne razumem.
Gotovo sam sigurna da je fotografija sa događaja sasvim dovoljna uspomena, a da je taj trenutak namenjen samo prisutnima. Ili je cela priča farse radi? Ne mogu da se ne zapitam. „Iznenađenom“ svakako nije lako, to svi znamo.

Najbolnije za mene – snimanje i deljenje  razgovora sa decom ili svojim  roditeljima i pokušaj da na neki njihov nespretan komentar dobijemo koji lajk.
I tako dalje..

Čuvena rečenica: „Neka radi  šta ko hoće „, se retko koristi na pravim mestima, čini mi se. I u ovom slučaju toj popularnoj rečenici fali „SEBI“.

Dakle „Neka svako radi SEBI šta hoće“

Sebi, ne svojoj deci, prijateljima, partnerima….

„Ja imam, a ti nemaš…“
„Mi se volimo više od vas…“
„Pogledajte kako smo bogati…“
„Dete nam je bolje od vaše dece..“
Toga nema na mrežama, samo spontane uspomene.

Dovoljno je da postavimo sebi pitanje – „Zašto želim ovo da delim sa velikim brojem ljudi“ i odgovorimo iskreno.

Svako radi šta hoće i ima svoje mišljenje, pa ni ovaj tekst nije stručni. Kada bi se tešili.

Autor: Snežana Golić
Izvor: Detinjarije.com

spot_img

Najnovije

Profesorka književnosti upozorava: Bez čitalačkih navika nema ni uspešnog učenja

Mnogo važnije od samog broja bodova na završnom ispitu jeste da učenici razviju navike koje će im pomoći u daljem školovanju – sposobnost da čitaju sa razumevanjem, kritički razmišljaju i samostalno usvajaju nova znanja - naglašava profesorka Jovana Reba

Učenici iz Srbije osvojili pet medalja na Evropskoj olimpijadi iz fizike

Učenici iz Srbije takmičili su se na jubilarnoj desetoj evropskoj olimpijadi iz fizike EuPhO 2026 u Geteborgu

Marija Bulajić Škuletić: Odgajanje dece nije projekat koji može, a ne mora uspeti i od kojeg možemo dići ruke kad se zamorimo

Doneti dete na svet tek je prvi stepenik u preuzimanju odgovorne uloge roditeljstva. Dati svoj puni doprinos u procesu socijalizacije i razvoja samostalne ličnosti uz puno uvažavanje ličnih osobenosti, ali i moralnih načela – proces je koji traje godinama, i to bez pauza.

Pet grešaka koje osmaci i roditelji najčešće prave prilikom popunjavanja liste želja

Dobra vest je da se većina njih može lako izbeći uz malo informisanja i pažljivo planiranje.

Šifre obrazovnih profila i zdravstveni uslovi: šta treba proveriti pre popunjavanja liste želja

Prilikom sastavljanja liste želja, potrebno je obratiti posebnu pažnju na šifre obrazovnih profila, jer se upravo one unose prilikom prijavljivanja želja. Svaki obrazovni profil ima jedinstvenu šifru koja mora biti tačno navedena kako bi želja bila pravilno evidentirana.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img