Da li stvaramo uspomene ili materijal za hvalisanje?

Čudimo se deci, a ne čudimo se odraslima, posebno roditeljima koji u svaki poljubac porodice ubacuju "prijatelje" sa društvenih mreža.

Verujem da i najbolji voditelji sveta,  profesionalci menjaju svoje ponašanje pred kamerom. Bez obzira na tu činjenicu, mi rado spontanost u važnim trenucima naše porodice „ubijamo“ pravljenjem „uspomena“.
Brzinom dva treptaja, naša „uspomena“ stiže u još 1000-10.000 kuća.
Naravno, nije uvek tako, ali je veoma često.
Taj fenomen jasno govori koliko nam je  neophodna potvrda naših vrednosti i divljenje okoline, da bi popunila rupe naših života.
Uzroci su poznati i brojni, a potreba za  potvrdom naših izbora, emocija, lepote, dobrote.. ima veze sa svim i svačim, a  sa stvaranjem uspomena najmanje.

I sve je to redu, ako tu nema trećih lica, nego snimaš sama sebe kako čekaš momka na stanici, ali ne vučeš ga u kadar kad umoran stigne, nego je to samo vaš trenutak.

- Advertisement -

Pravimo iznenađenje za nama dragu osobu, snimimo malo dekoraciju, sebe – razumem, ali  dodatno slavljenika opeteretimo  kamerom – ne razumem.
Gotovo sam sigurna da je fotografija sa događaja sasvim dovoljna uspomena, a da je taj trenutak namenjen samo prisutnima. Ili je cela priča farse radi? Ne mogu da se ne zapitam. „Iznenađenom“ svakako nije lako, to svi znamo.

Najbolnije za mene – snimanje i deljenje  razgovora sa decom ili svojim  roditeljima i pokušaj da na neki njihov nespretan komentar dobijemo koji lajk.
I tako dalje..

Čuvena rečenica: „Neka radi  šta ko hoće „, se retko koristi na pravim mestima, čini mi se. I u ovom slučaju toj popularnoj rečenici fali „SEBI“.

Dakle „Neka svako radi SEBI šta hoće“

Sebi, ne svojoj deci, prijateljima, partnerima….

„Ja imam, a ti nemaš…“
„Mi se volimo više od vas…“
„Pogledajte kako smo bogati…“
„Dete nam je bolje od vaše dece..“
Toga nema na mrežama, samo spontane uspomene.

Dovoljno je da postavimo sebi pitanje – „Zašto želim ovo da delim sa velikim brojem ljudi“ i odgovorimo iskreno.

Svako radi šta hoće i ima svoje mišljenje, pa ni ovaj tekst nije stručni. Kada bi se tešili.

Autor: Snežana Golić
Izvor: Detinjarije.com

spot_img

Najnovije

Koje su dobre nagrade za dete koje želimo da motivišemo?

Cilj je razviti detetovu unutrašnju motivaciju - piše Jovana Papan, savetnik za roditelje

Kako se računaju bodovi za upis u srednju školu?

Da biste znali da li vaše dete ispunjava uslove za školu koju želi da upiše - važno je da razumete ceo sistem bodovanja

Snežana Golić: Lažni mir koji je pojeo istinu

Ali ako već nismo dovoljno hrabri da menjamo stvari, možda bismo mogli da prestanemo da zaustavljamo one koji jesu. Jer nijedan sistem vrednosti nije promenjen ćutanjem. A pogotovo ne lažnim mirom.

Kako da prestanete sve da kontrolišete

Podignite pogled sa planera, kalendara, sata, mobilnog telefona i ostalih stvari koje vam kroje život i način razmišljanja, pa pogledajte ljude oko sebe, pokušajte da zamislite kuda idu, kako žive, kako se osećaju.

Revolucija u porodilištu: Izum automehaničara koji olakšava porođaj stigao u bolnice širom Evrope

Inspirisan trikom za vađenje pampura iz vinske boce, argentinski automehaničar Horhe Odon stvorio je uređaj koji se smatra prvom velikom inovacijom u asistiranom porođaju još od pedesetih godina. Njegov izum sada se koristi u evropskim bolnicama, nudeći nežniju alternativu forcepsu i vakuumu.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img