Filozofija kao ključ školskog uspeha

Istraživanje pokazuje da sedmične diskusije iz filozofije mogu poboljšati uspeh kod osnovaca iz matematike i pismenosti na času.

Istraživanje pokazuje da sedmične diskusije iz filozofije mogu poboljšati uspeh kod osnovaca iz matematike i pismenosti na času.

Više od 3 hiljade devetogodišnjaka i desetogodišnjaka u 48 škola Ujedinjenog Kraljevstva je učestvovalo u jednočasovnoj diskusiji koja je za sa cilj imala razvijanje njihovih sposobnosti preispitivanja, rasuđivanja i formiranja argumenata.

- Advertisement -

Studij Fondacije Obrazovne Zadužbine (EEF) pokazuje da su se rezultati učenika u matematici i čitanju poboljšali u proseku od dva meseca u godini. Za decu ometenu u razvoju, studiji pokazuju da se njihova veština u pisanju, takođe, poboljšala.

Počnimo da učimo decu kako, a ne šta da misle!

Probni rad Programa Filozofije za Decu (P4C) se fokusirao na 4. i 5. razred, uzrasta 9 i 10 godina. To je deo napora od strane dobrotvorne organizacije EEF da procene na koje načine škole troše poseban fond učenika namenjen za decu iz siromašnih područja.

Tokom probnog rada, deca ometena u razvoju su se poboljšala u veštini čitanja za četiri meseca, matematici za tri i pisanju za dva meseca.

Deca sa visokim stepenom ometenosti u razvoju

„Naši rezultati nalažu da diskusije iz filozofije mogu imati pozitivni uticaj na učenike u matematici, čitanju i možda u veštini pisanja“, rekao je vodeći istraživač iz Škole za Obrazovanje na Univerzitetu Durham, Prof. Stiven Gorard.

spot_img

Najnovije

Dr Đurić: Ko kupuje ono što mu ne treba na kraju će prodavati ono što mu je najpotrebnije. A isto je i sa vremenom…

Zato su prioriteti veoma važni. I postavljanje jasnih granica. I saznanje da se ne može sve...

Počela inspekcijska kontrola fakulteta u blokadi: Evo do kad će trajati i kolike su kazne

Pomoćnik ministra prosvete za visoko obrazovanje Aleksandar Jović rekao je da je u utorak započet nadzor nad visokoškolskim ustanovama koje nisu odgovorile na dopis Ministarstva prosvete od 17. marta.

Prekretnice u razvoju dece do 6. godine – šta roditelji treba da znaju?

Prvih šest godina detetovog života predstavljaju temelje za njegov celokupan razvoj – fizički, emocionalni, kognitivni i socijalni. Svaka faza donosi nove veštine, izazove i prilike za učenje.

Školska fotografija ujedinila simpatije iz detinjstva posle 85 godina

Dvoje prijatelja iz detinjstva ponovo su se sreli posle više od 85 godina zahvaljujući staroj fotografiji iz škole.

Razvojni strahovi kod dece – šta roditelji mogu da očekuju?

Strahovi su prirodan deo odrastanja i javljaju se u različitim fazama detinjstva – od straha od odvajanja, preko mraka i zamišljenih čudovišta, do brige o uspehu u školi – a roditelji mogu igrati ključnu ulogu u njihovom prevazilaženju.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img