Najbogatija ruska porodica: Čovek s 87 potomaka

Fjodor Vasiljev, rođen 1707. godine, bio je naizgled običan seljak iz Šuje, u Rusiji. Međutim, njegovo potomstvo je učinilo da za Fjodora čuje ceo svet. Njegova prva supruga postavila je rekord kao žena koja je rodila najviše beba. Ona je rodila ukupno 69-oro dece; međutim, osim tog broja ostali detalji njenog života, poput imena, datuma […]

Fjodor Vasiljev, rođen 1707. godine, bio je naizgled običan seljak iz Šuje, u Rusiji. Međutim, njegovo potomstvo je učinilo da za Fjodora čuje ceo svet.

Njegova prva supruga postavila je rekord kao žena koja je rodila najviše beba. Ona je rodila ukupno 69-oro dece; međutim, osim tog broja ostali detalji njenog života, poput imena, datuma rođenja i smrti, nepoznati su. Ona je rodila ukupno 16 pari blizanaca, 7 trojki i 4 četvorki između 1725. i 1765. godine. Prema navodima, čak 67-oro od 69-oro dece je preživelo prve godine života.

Vasiljev je takođe imao osamnaestoro dece sa drugom ženom, koja je imala 6 pari blizanaca i 2 trojke, čime je on postao otac ukupno 87-oro dece. Od njih, barem 82 je preživelo prve godine života.

- Advertisement -

Prvi pomen ovog neverovatnog slučaja javio se 1783. godine u časopisu The Gentleman (Vol. 53 p. 753, London, 1783), gde se navodi da je informacija „ma koliko zapanjujuća, jeste istinita“, budući da potiče od engleskog trgovca u Sankt Peterburgu koji je to preneo svojim rođacima u Engleskoj, sa dodatkom da seljak trebalo da bude predstavljen carici.

Izvor: Nacionalna geografija

spot_img
spot_img

Najnovije

U kom uzrastu se inteligencija najviše razvija i kako da je podstičete kod dece ?

Inteligencija se razvija najviše u najranijim uzrastima, i raste sve do perioda adolescencije 16-18god, kada se njen dalji napredak usporava ili počinje da stagnira.

Individualni obrazovni plan (IOP): Šta je i šta znači za moje dete

Detalj koji često muči roditelje je “da li će to negde da piše” da njihovo dete radi po IOP-u...

Roditelji nekad i sad

Roditelji se do kraja života preispituju. Često imaju osećaj nesigurnosti. Dezorjentisani su mnoštvom saveta, kritikama, primerima neke bolje dece i nekih uspešnijih roditelja. Nekada misle da o svojoj deci ne znaju ništa, da sve rade pogrešno. 

Nemate vremena za druženje? Evo kako do veće socijalne povezanosti

Prema psihologu Robertu Waldingeru, zauzeti ljudi „često misle da će u nekoj neodređenoj budućnosti imati 'višak vremena', kada će moći da se povežu sa starim prijateljima“. Ali znamo da se to ne dešava često.

Rani znakovi autizma kod dece: Prepoznajte, ne plašite se, delujte

Vaša pažnja, strpljenje i posvećenost su ključni za detetov uspeh. Ako imate bilo kakve sumnje, ne oklevajte da potražite stručno mišljenje – čak i najmanji korak ka razumevanju i podršci vašem detetu može napraviti veliku razliku u njegovom životu.

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img
spot_img