Pet najvećih zabluda savremenog društva o majčinstvu

Moramo da preispitujemo ove zablude u svakom smislu, da ukazujemo na načine na koje je savremena zapadna kultura izneverila žene i da pružamo podršku majkama svuda i u svakom trenutku.

Peta zabluda: Nije poželjno biti mlada majka

To je jedna od najvećih laži u našem društvu. Ako mlade žene požele da budu majke, govorimo da tako troše svoju mladost i gube karijeru, te da je bolje da zamrznu jajne ćelije i odlože zasnivanje porodice što duže mogu. Nekoliko prijateljica mi je reklo da se plaše da će im trudnoća upropastiti telo.

- Advertisement -

Da, tačno je da trudnoća menja telo – ali ne tako da posle nje postajemo manje lepe.

Naposletku, ono što nam današnja kultura ne govori jeste da je mnogo lakše roditi decu u mlađoj dobi. Mlađe mame lakše se vraćaju u formu, imaju više energije i manji rizik od komplikacija u trudnoći. Sramotno je što u našoj kulturi pojam uspeha u životu često ne podrazumeva majčinstvo. Biti majka je nešto predivno, uzvišeno i čudesno. Kulturni obrasci se s vremenom menjaju, ali ova istina zauvek će ostati ista.

Moramo da preispitujemo ove zablude u svakom smislu, da ukazujemo na načine na koje je savremena zapadna kultura izneverila žene i da pružamo podršku majkama svuda i u svakom trenutku.

 

Autor: Kerol En Kemp

Prevod za pravoslavniroditelj.org: T. Ć.

- Advertisement -

Izvor: 5 Greatest Myths of Motherhood

spot_img

Najnovije

Istina o Labubu, naizgled običnoj igrački: Svi se pitaju zašto je svet poludeo za plišanim privescima

Standardna figura (privezak) može da košta oko 7.000 dinara, dok unikatni, kolekcionarski ili limitirani primerci dostižu dvostruko ili trostruko višu cenu.

Nacionalno telo za akreditacije: Dozvoljeno polaganje ispita, nastave, odbrane završnih radova u uslovima blokade

Nacionalno telo za akreditaciju i obezbeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju (NAT) obavestilo je visokoškolske ustanove da je Komisija za akreditaciju i proveru kvaliteta usvojila predlog da se u uslovima blokada akreditovanih prostorija visokoobrazovnih ustanova dozvoli izvođenje ispita, nastave, konsultacija i odbrana radova – završnih, master i doktorskih disertacija.

„Koliko rade, velika im je plata“, „Da nešto vrede, ne bi radili u školi“, „Ko neće da radi, knjižicu, pa napolje“…

Kada sledeći put napišete komentar i iskalite svoj bes na nastavnicima, razmislite da li gađate u srce problema. Jer taj problem je toliko veliki da smo svi postali deo njega.

Da li bi deci trebalo POTPUNO zabraniti društvene mreže?

Neki donosioci politika u Evropskoj uniji i tehnološki lideri sve više podržavaju jedan predlog: potpuno zabraniti deci ispod određenog uzrasta da koriste društvene mreže.

Obrazovanje bez barijera: Nastavak podrške resursnim centrima širom Srbije

Udružene snage za unapređenje inkluzivnog obrazovanja u Srbiji

Pratite nas

KOMENTARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img