Ruski psiholog Mihail Labkovski: Deset osobina ostvarene žene

One nemilosrdno odbacuju sve što se ne uklapa u njihovu sliku pod nazivom „Kako ja želim“. I suprotno glasinama zavidljivaca, dobijaju posao, muža i život kakav žele.

1. Ona je odmalena naučila da se uzda samo u sebe

Čak i ako su mama i tata bili divni, a detinjstvo idilično, ona ne smatra da joj bilo ko duguje bilo šta ili da joj je zagarantovan divan život. Ona se uzda u vlastite napore, mogućnosti i sposobnosti.

2. Ona je dovoljna sama sebi

Njoj nisu neophodni drugi ljudi, posebno ne muškarci, da bi rešila vlastite probleme. Isto tako joj ne trebaju da bi bila srećna. Ona sama rešava svoje probleme i sebe čini srećnom. Drugi ljudi joj dođu kao šlag na torti, život joj čine slađim.

- Advertisement -

3. Ona je nezavisna u svakom smislu te reči

I to pre svega finansijski. Ovakve devojke obično od rane mladosti razmišljaju kako će i gde zarađivati za život. Rano napuštaju roditeljski dom, ne plaše se da odu u drugi grad ili zemlju da se školuju, razvijaju se i rastu. Takve devojke do 25. godine života već imaju jasan plan karijere, neka već ima značajno radno iskustvo i prešla je nekoliko koraka u karijeri. To nisu nužno koraci napred, to jest nije obavezno da sve one hrle da postanu velike šefice. To može biti neko naučno otkriće, pisanje knjige, neki koristan program. Reč je o tome da je ovakva devojka do svoje 25. godine već nešto uradila u životu, a ne da samo planira i nalazi objašnjenja zašto joj ostvarenje planova ne ide od ruke.

4. Ona ne traži pomoć

Odnosno možda će je i zatražiti ali to znači da je već sve pokušala: analizirala je situaciju, učinila nekoliko pokušaja da do cilja dođe sama i konačno se uverila da nema dovoljno potencijala pa je odlučila da potraži nekog ko bi joj pomogao. Ali dok se ne uveri da je problem nemoguće rešiti bez uključivanja, da tako kažem, tuđih resursa, ona neće tražiti pomoć. I ima pravo. Zanimljivo je da se ova osobina obično ispoljava još u školi. Devojčica, suočena sa nerešivim zadatkom iz matematike, sedi nad knjigom ceo dan i tek uveče se obraća mami ili tati s molbom da joj pomognu. U budućnosti ne tako uspešne žene ponašaju se drugačije: kod prve teškoće kukaju i mole da neko drugi preuzme problem na sebe.

5. Ona ne pravi kompromise

One se ne plaše da neće uspeti, da neće same izići na kraj s nečim, nije im potrebno odobrenje drugih. Ove devojke napuštaju aktivnosti koje ih ne ispunjavaju, u tinejdžererskom dobu same odlučuju šta će da budu kad porastu i koju školu da upišu, ove studentkinje ne kupuju seminarske radove, jer ih interesuje smer koji su odabrale, te devojke se ne viđaju s momcima koji ih ne poštuju. One nemilosrdno odbacuju sve što se ne uklapa u njihovu sliku pod nazivom „Kako ja želim“. I suprotno glasinama zavidljivaca, dobijaju posao, muža i život kakav žele. Beskompromisno se ophode i prema poslu. Takve žene neće raditi za ponižavajuće nisku platu, neće trpeti loše uslove rada, neće tolerisati šefovu neotesanost niti manipulacije od strane kolega. One će zauzeti stav o datom problemu, a ako se ništa ne promeni, preći će na drugo radno mesto, u drugi sektor ili u drugu kompaniju.

spot_img

Najnovije

Dr Đurić: Ko kupuje ono što mu ne treba na kraju će prodavati ono što mu je najpotrebnije. A isto je i sa vremenom…

Zato su prioriteti veoma važni. I postavljanje jasnih granica. I saznanje da se ne može sve...

Počela inspekcijska kontrola fakulteta u blokadi: Evo do kad će trajati i kolike su kazne

Pomoćnik ministra prosvete za visoko obrazovanje Aleksandar Jović rekao je da je u utorak započet nadzor nad visokoškolskim ustanovama koje nisu odgovorile na dopis Ministarstva prosvete od 17. marta.

Prekretnice u razvoju dece do 6. godine – šta roditelji treba da znaju?

Prvih šest godina detetovog života predstavljaju temelje za njegov celokupan razvoj – fizički, emocionalni, kognitivni i socijalni. Svaka faza donosi nove veštine, izazove i prilike za učenje.

Školska fotografija ujedinila simpatije iz detinjstva posle 85 godina

Dvoje prijatelja iz detinjstva ponovo su se sreli posle više od 85 godina zahvaljujući staroj fotografiji iz škole.

Razvojni strahovi kod dece – šta roditelji mogu da očekuju?

Strahovi su prirodan deo odrastanja i javljaju se u različitim fazama detinjstva – od straha od odvajanja, preko mraka i zamišljenih čudovišta, do brige o uspehu u školi – a roditelji mogu igrati ključnu ulogu u njihovom prevazilaženju.

Pratite nas

KOMENTARI

3 Komentara

  1. Vrlo glup tekst. Ostvarenu zenu ne interesuje brak? Ne bih rekla da je u tom slucaju u potpunosti ostvarena. Ne skrnavite nam porodicu ovakvim tekstovima.

  2. Nije tačno da je rekao da takvu ženu ne interesuje brak. Covek je napisao da ona „ne sanja o braku“ u smislu da joj je primarno da o tome misli i da tome tezi. U ranijoj tacki je vec naveo da te žene „dobijaju posao, muža i život kakav žele“. U dosta tačaka se slažem da su to zaista prevashodno nezavisne a onda i ostvarene žene, roblem je da se primarno takve žene ne dopadaju ovdašnjim muškarcima jer većina njih smatra da muško i žensko nisu jednaki i da žena u kući uvek mora da je malo potčinjena i u drugom planu a ovakve žene svakako ne igraju tu ulogu.

  3. Ovo je ostvarena osoba, ne nuzno zena. Tacke su pobrojane iz zenske perspektive, uzimajuci u obzir brojne predrasude. Ne znam ni jednu zenu koja je bas ovakva, ali ima ih mnogo koje zadovoljavaju vecinu kriterijuma.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

SLIČNI ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI:

spot_img