Jelena Marković, Srbija velikog srca: Svest i Savest

Jelena Marković - predsednica Humanitarne organizacije za regionalnu podršku osobama sa invaliditetom "Srbija velikog srca"

ISTAKNUTO

Čula sam da nekom govori da će nam trebati voda

U grupi Za Tebe #VAZNOJE se dele mnoge priče, pitanja, saveti i stručna pomoć sa ciljem da se skrene pažnja na mentalno zdravlje, važnost ove teme u društvu i brige o pojedincu. Ličnim primerom i pričama iz svakodnevice podiže se svest o tome da je mentalno zdravlje veoma važno, da je u redu potražiti pomoć...

Kad sam čula „Bebe, zauzele ste mi pola ordinacije“ – osetila sam ogromno olakšanje

Od kada znam za sebe, od kada sam postala svesna da sam ženskog pola užasno sam se plašila činjenice da ću jednoga dana, kada odrastem i budem želela decu morati da se porađam. Zašto?

Pravila mudre žene: Jednom, kad ostariš…

Ne troši poslednji novac na tretmane protiv starenja. To je besmisleno. Bolje ih je potrošiti na putovanje.

Naše su majke pile svoje kafe natenane i odmarale se kad dođu s posla

Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kraju, nismo ispali ni tako loši.

Štrajk i protest prosvetnih radnika – zahteva se izmena Krivičnog zakonika

Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije (USPRS) najavila je 16. maj, protest u podne ispred Skupštine Srbije, kao i delimičnu ili potpunu obustavu rada (štrajk).

Više od 150 javnih ličnosti u humanitarnoj akciji za pomoć petorici dečaka obolelih od Dišenove mišićne distrofije

Više od stotinu muzičara, glumaca, pisaca, sportista i drugih javnih ličnosti učestvovalo u snimanju spota sa ciljem prikupljanja sredstava za lečenje dečaka obolelih od Dišenove mišićne distrofije.

Jednodnevni štrajk prosvete i protest ispred Skupštine 16. maja povodom napada na nastavnika u Bačkoj Palanci

Glavni zahtevi su hitno preduzimanje mera protiv nasilja u školama, promenu zakonske regulative i izmene Krivičnog zakonika Republike Srbije

Brojni stručnjaci iz oblasti roditeljstva, ranog razvoja i adolescencije na konferenciji “Roditeljske perspektive: Osećanja i jasne granice” – Fondacija Novak Đoković

Fondacija Novak Đoković, nakon stranih eksperata dr Šafali Sabari i dr Gabora Matea, okuplja vodeće stručnjake iz regiona na konferenciji “Roditeljske perspektive: Osećanja i jasne granice”, 10. maja u MTS dvorani

Učenik na času pretukao nastavnika u Bačkoj Palanci

Bivši učenik Tehničke škole "9. maj" napao je nastavnika praktične nastave S. Z, oglasila se i Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije

Kuršumlija: Povređeno 13 mališana nakon što se otkačio ringišpil

Jedno dete je teško povređeno, dok je njih 12 zadobilo lakše povrede u nesreći koja se dogodila na vašaru u Kuršumliji, kada se jedan ringišpil otkačio, saznaje Nova.rs.

Jelena Holcer: Hvata li i vas nekad „Đurina minuta“?

Jelena Holcer već više od 25 godina radi sa decom, razume ih i priča sa njima o svemu što ih muči. Svoje metode, iskustvo i znanje do sada je pretočila u brojne knjige, a neprestano stiže do novih načina da pomogne.

Mirela Pavlović: Zapamti, dobra (samo)reklama – to je sve! Ah, da, i (sitnim slovima napisano) – lobotomija duše kao preduslov

Mirela Pavlović sa svojim širokim interesovanjima i obrazovanjem - od filozofije, srpskog jezika i književnosti, preko diplome iz glume u klasi prof. Radeta Šerbedžije, pa sve do edukacije za psihoterapeuta transakciono analitičke orijentacije (TA) - pruža pogled na mnoge svakodnevne fenomene savremenom doba.

Nekad je rešenje samo u razmišljanju izvan okvira (priča o dva kamenčića)

Razmišljanje izvan granica i drugačije od očekivanog - može dati rešenje za naizgled nerešive probleme. Koliko puta ste u problemu videli samo crnu stranu - bez mogućnosti da situaciju okrenete u svoju korist?

Poklon nije ni bitan, koliko je važna ljubav koja se poklanja. Taj obični sapun prati nešto veličanstveno.

Iz arhive objava vraća se lekcija koju bi trebalo svako od nas da savlada

Bukmarkić: Značaj čitanja za razvoj i preporuke knjiga za decu

Pročitajte zašto je čitanje važno za razvoj. Razgovor sa Bukmarkićem i preporuke knjiga za decu.

Većinski mentalitet koji dominira kod nas je gubitnički

Pobednik nije onaj ko pobedi - nego onaj ko ljude učini boljim, više vredi jedna dobra nastavnica muzičkog u osnovnoj i srednjoj školi - od pobednika evrovizije Piše: Stefan Simić

Šta bi bilo da je profesor udario učenika? Da, to bi bilo nasilje. I profesora bi mesecima razapinjali

Kolegu profesora iz Bačke Palanke je pretukao učenik. Danas su u tom gradu organizovani protesti. Ne rade škole. Podržali su ih roditelji. Sindikati su izdali saopštenje.

Snežana Stupar (Odbor za obrazovanje): „Godine uzleta“ – imamo li krila?

"Godine uzleta" za razliku od prethodnog programa, detetu ne nameće neophodni sadržaji koje treba da savlada već vaspitači u interakciji sa decom dolaze do ideja o sadržajima koji su im interesantni i korisni.

Zagorka Marinković: Za dobrotu svaki dan je dobar dan

U OŠ "Jožef Atila" iz Novog Sada, u nedelji od 7. do 10. maja 2024. godine obeležila se "Nedelja sećanja i zajedništva" kroz tematske dane, radionice, akcije i zajedničke aktivnosti na nivou škole, pod nazivom: "ZA DOBROTU SVAKI DAN JE DOBAR DAN", sa ciljem razvoja vrednosti, veština, znanja i kritičkog razmišljanja kod učenika, potrebnih za život u savremenom društvu.

Jelena Marković, Srbija velikog srca: Svest i Savest

Jelena Marković - predsednica Humanitarne organizacije za regionalnu podršku osobama sa invaliditetom "Srbija velikog srca"

Međunarodni dan porodice – u Srbiji najviše onih sa jednim detetom

Međunarodni dan porodice se slavi svakog 15. maja već 30 godina

O roditeljstvu nas ne uče u školi, a trebalo bi. Kako da...

Koje su to osnovne potrebe svakog deteta i na koji način da ih ispunite kao roditelj? Nije dovoljno samo obezbediti krov nad glavom, hranu i igračke da bi dete "imalo sve što treba" Piše: Ivana Sinđić, psihoterapeut

Mama, ne moraš da budeš SUPER ŽENA

Ne moraš da budeš SUPER mama, SUPER supruga, SUPER profesionalac. Ne moraš da budeš SUPER ŽENA

Kako roditelji mogu da razlikuju hiperaktivno od deteta koje je „samo“ nemirno

Prof. dr Svetomir Bojanin, dečji psihijatar, objasnio je kako roditelji mogu da razlikuju hiperaktivno od deteta koje je "samo" nemirno dete.